Partner serwisu

Norwegian Air przewiozły ponad 1,6 mln pasażerów w maju

Rafał Dybiński 10.06.2022

Norwegian Air przewiozły ponad 1,6 mln pasażerów w maju
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Norwegian Air przewiozły w maju 1,6 mln pasażerów. To wzrost o 16 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem – podkreślił nordycki niskokosztowiec w oficjalnym komunikacie.
– Kontynuujemy zwiększanie oferowania zgodnie z planem, żeby sprostać rosnącemu popytowi w pracowitych miesiącach letnich, które są przed nami. Pomimo ograniczeń na niektórych lotniskach, udaje nam się zrealizować z wysoką punktualnością prawie 100 proc. naszych 400 codziennych rozkładowych lotów – powiedział Geir Karlsen, prezes Norwegian Air.

Punktualność, mierzona liczbą rejsów, odlatujących w ciągu kwadransa od zaplanowanego wcześniej czasu wylotu, wyniosła w maju 84,9 proc. To oznacza wzrost w odniesieniu do poziomu 82,6 proc. osiągniętego w kwietniu. Aż 97 proc. wszystkich lotów docierało zgodnie z rozkładem lub ewentualnie było spóźnionych nie więcej niż godzinę.

Liczba pasażerów niskokosztowca nordyckiego rośnie z miesiąca na miesiąc, tak jak liczba rezerwacji na okres letni. Wiele osób kupiło już bilety do słonecznych destynacji słonecznych, a ostatnio Norwegian Air odnotowały również wzrost podróżnych przemieszczających się między miastami. W maju przewoźnik otworzył kilka nowych tras, aby zaspokoić rosnący popyt.

Norwegian Air obsłużyły w maju dokładnie 1 628 040 pasażerów. To znacząca poprawa w porównaniu do 96 909 przewiezionych podróżnych w maju 2021 roku. Wskaźnik wypełnienia samolotów osiągnął poziom 79,2 proc. Nordycki niskokosztowiec eksploatował w piątym miesiącu bieżącego roku 64 samoloty i zrealizował 99,7 proc. regularnych lotów.

Zgodnie z planem na 2022 rok Norwegian Air znacznie powiększył swoją flotę i latem będzie wykorzystywać do operacji już 70 samolotów. Niedawno przewoźnik podpisał umowę z Boeingiem, która zapewni dostawę nowych odrzutowców wersji 737 MAX 8 w najbliższych latach. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony