Partner serwisu

Norwegian Air: Ponad 1,9 mln pasażerów w czerwcu. Najwięcej od wybuchu pandemii

Rafał Dybiński 08.07.2022

Norwegian Air: Ponad 1,9 mln pasażerów w czerwcu. Najwięcej od wybuchu pandemii
fot. Norwegian Air
Linie lotnicze Norwegian Air przewiozły w czerwcu ponad 1,9 mln pasażerów – poinformował nordycki niskokosztowiec w oficjalnym komunikacie.
Wyniki z szóstego miesiąca bieżącego roku oznaczają wzrost o 19 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem 2022 roku i najlepszy wynik od czasu wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, która wymusiła na przewoźniku z północy Europy restrukturyzację i reorganizację siatki połączeń.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało nam się w niemal 100 procentach zrealizować naszych średnio od 400 do 450 dziennych operacji lotniczych. To było było ogromne wyzwanie ze względu na aktualną sytuację w wielu europejskich portach oraz strajki obsługi technicznej w Norwegii – powiedział Geir Karlsen, prezes nordyckiego niskokosztowca.

Norwegian Air obsłużyły w czerwcu bieżącego roku dokładnie 1 937 318 pasażerów. To ogromna poprawa w porównaniu do 225 509 przewiezionych podróżnych w tym samym miesiącu ubiegłego roku, oznaczająca wzrost o imponujące 759 proc. Wskaźnik wypełnienia samolotów osiągnął poziom 84,9 proc.

Nordycki niskokosztowiec eksploatował w szóstym miesiącu bieżącego roku 68 samolotów i zrealizował 99,1 proc. rozkładowych rejsów. Punktualność, mierzona liczbą lotów, startujących w ciągu kwadransa od zaplanowanej wcześniej godziny odlotu, wyniosła w czerwcu 69,6 proc. Oferowanie względem tego samego miesiąca ubiegłego roku wzrosło o 811 proc. Z kolei przychody mierzone w pasażerokilometrach (RPK) były wyższe aż o 1129 proc.

– Dzięki zawartym porozumieniom z naszymi załogami pokładowymi oraz Norweskim Związkiem Pilotów zapewnimy normalne funkcjonowanie naszych rejsów. Oznacza to, że możemy latać na trasach, które obiecaliśmy naszym podróżnym. Doświadczamy aktualnie dużego wzrostu popytu i dostępne są nowe miejsca docelowe w wielu krajach Europy – zaznaczył jeszcze Karlsen.

Plany Norwegian Air na 2022 rok zakładały powiększenie floty i wykorzystywanie latem do operacji już 70 samolotów. Nordycki przewoźnik podpisał pod koniec maja umowę z Boeingiem, która zapewni dostawę nowych odrzutowców wersji 737 MAX 8 w najbliższych latach. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony