Partner serwisu

Nordica powróciła z rejsami do Warszawy dla PLL LOT

Avgeek 02.06.2021

Nordica powróciła z rejsami do Warszawy dla PLL LOT
fot. Piotr Bożyk
Nordica powróciła wczoraj (1 czerwca) z rejsami do Warszawy. Loty na trasie Tallin – Warszawa wykonywane będą codziennie samolotami Mitsubishi CRJ-900ER. To częściowy powrót do starej współpracy wedle ubiegłorocznych zapewnień przewoźników o chęci kontynuacji współpracy w przyszłości.
Rejsy na trasie Tallin - Warszawa - Tallin będą wykonywane codziennie samolotami Mitsubishi CRJ-900ER według poniższego rozkładu (czasy lokalne):

  • EE/LO786 Tallin 13:00 – 13:35 Warszawa (1234567)
  • EE/LO787 Warszawa 15:40 – 18:15 Tallin (1234567)
LOT i Nordica rozpoczęły strategiczną współpracę w listopadzie 2016 roku, gdy polski przewoźnik wszedł w posiadanie 49% udziałów w spółce córce Regional Jet (obecnie Xfly). Od tego czasu, przewoźnicy współdziałali na wielu płaszczyznach. Dzięki udostępnieniu platformy sprzedażowej biletów LOT-u, pod desygnatorem LO i przy wykorzystaniu samolotów spółki Regional Jet, wykonywane były wszystkie połączenia z Tallinna, jakie w ofercie miała Nordica, a więc rejsy ze stolicy Estonii m.in. do Brukseli, Sztokholmu, Amsterdamu, Wiednia, Kijowa, Wilna, Oslo i Trondheim. Polski przewoźnik wykorzystywał flotę Regional Jet tj. Bombardiery CRJ w wersji 900 i 700 do obsługi wybranych połączeń LOT-u z Warszawy. Współpraca z linią Nordica to nowatorski i innowacyjny model konsolidacji rynku w Europie Środkowo-Wschodniej, a także doskonały przykład synergii dwóch przewoźników na konkurencyjnym rynku lotniczym.

Warto dodać, że 31 grudnia 2020 r. PLL LOT i Nordica podpisały porozumienie kończące współpracę.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony