Partner serwisu

Nordica obsługuje już rejsy z własnym certyfikatem i kodem IATA

Rafał Dybiński 02.08.2021

Nordica obsługuje już rejsy z własnym certyfikatem i kodem IATA
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Nordica zainaugurowały minionej niedzieli działalność, posiadając już europejski certyfikat oraz kod Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA). Pasażerowie mogli także nabyć bilety za pośrednictwem własnej platformy sprzedaży przewoźnika z Estonii.
- Nigdy nie było tajemnicą, że wcześniej realizowaliśmy rejsy zlecone od innych linii lotniczych. Przy okazji korzystaliśmy z systemów sprzedaży biletów innych przewoźników - podkreślił Deepak Ahluwalia, dyrektor handlowy Nordiki, która stała się niezależna po wykupie przez Nordic Aviation Group większości udziałów z Polskich Linii Lotniczych LOT. Więcej o tej transakcji pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Przewoźnik z Estonii obsługuje aktualnie rejsy z Tallina do Warszawy i Sztokholmu, a także ze stolicy Szwecji do Arvidsjaur i Gallivare na północy Skandynawii w regionie Laponia. Loty ze stolicy Estonii do stolicy Polski wykonywane są codziennie samolotem Mitsubishi CRJ-900ER.

Pierwszy rejs z własnym certyfikatem i kodem IATA linie Nordica obsłużyły 1 sierpnia. Samolot Mitsubishi CRJ-900ER oznaczony rejestracją ES-ACD wystartował z Tallina o godz. 11:20, a następnie udał się do Gällivare, skąd jako rejs ND815 przez Arvidjaur doleciał do Sztokholmu. Połączenie obsługiwane jest dwa razy dziennie.

Rozwój sieci przewoźnika z Estonii uzależniony jest od wyników przetargów na obsługę tras w kilku europejskich krajach. - To model działalności przypominający obsługę lotów z Tallina na estońskie wyspy. Uczestniczymy w wielu takich przetargach w Europie i jeśli je wygramy, to będziemy realizować trasy z pomocą własnych samolotów i załóg - wyjaśnił Ahluwalia, który dostrzega potencjał w takiej strategii biznesowej. Linie lotnicze wciąż bowiem ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 nie chcą podejmować ryzyka i uruchamiać połączenia, których rentowność jest niepewna. Dlatego lokalne i regionalne władze poszukują chętnych do obsługi tras. To szansa właśnie dla takich linii jak Nordica.

- Obsługa takich połączeń poza granicami Estonii nie wyklucza rozwoju bezpośrednich rejsów z Tallina. Wręcz przeciwnie, bowiem zapewniają nam dochód, który nie jest uzależniony od sprzedaży biletów, ani od tego jak bardzo są wypełnione są nasze loty. To dla nas świetna okazja biznesowa, a przy okazji pomaga przetrwać nam kryzys - podkreślił z kolei Erki Urva, prezes linii Nordica. Kontynuowanie działalności właśnie w ten sposób na razie spełnia oczekiwania właściciela. Więcej tras z Tallina zostanie uruchomionych jak tylko warunki rynkowe i epidemiczne będą bardziej sprzyjające.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony