Partner serwisu

Nigeryjskie linie Ibom Air kupują 10 airbusów A220

inf. pras 17.11.2021

Nigeryjskie linie Ibom Air kupują 10 airbusów A220
fot. Airbus
Należące do rządu nigeryjskiego stanu Akwa Ibom linie Ibom Air zamówiły dziesięć samolotów A220 podczas Dubai Airshow. Podpisy pod umową złożyli Mfon Udom, dyrektor generalny Ibom Air, oraz Christian Scherer, dyrektor handlowy i szef Airbus International, w obecności gubernatora stanu Akwa Ibom, Udoma Gabriela Emmanuela.
Na rynku nigeryjskim, z największymi populacją i PKB w Afryce, spodziewany jest znaczny wzrost podróży krajowych, jak i regionalnych. A220 jest zatem idealną maszyną dla świadczenia pełnego zakresu usług, od lotów na bardzo krótkich dystansach po trasy międzykontynentalne.

– To wielka przyjemność ogłosić zamówienie Ibom Air na 10 Airbusów A220. Jesteśmy zadowoleni z gwałtownego wzrostu przewozów, jaki osiągnęliśmy w ciągu nieco ponad dwóch i pół roku od rozpoczęcia działalności, wzrostu napędzanego głównie znakomitym przyjęciem naszych usług i marki przez Nigeryjczyków. Zakup A220 wesprze naszą strategię rozwoju i zwiększy wydajność operacyjną. Dzięki nim zaoferujemy naszym pasażerom więcej przestrzeni i lepszy komfort podróży – powiedział Mfon Udom, dyrektor generalny Ibom Air.

– A220 pozwoli nam zwiększyć liczbę pasażerów przewijających się przez lotnisko Akwa Ibom w Uyo, przyciągając więcej osób odwiedzających region po raz pierwszy i w celach biznesowych. Zakup dowodzi naszego zaangażowania we wspieranie lokalnego handlu i wnoszenie pozytywnego wkładu we wzrost społeczno-gospodarczy stanu Akwa Ibom i Nigerii – kontynuował Udom Emmanuel, gubernator stanu Akwa Ibom.

Ibom Air użytkuje obecnie dwa samoloty A220. Latają one do Uyo, Abudży, Calabar, Enugu, Lagos i Port Harcourt. Zakup nowych A220 umożliwi linii kontynuowanie rozwoju i zaoferowanie nowych trasy nie tylko w Nigerii, ale także w regionie Afryki Zachodniej i całej Afryce. – Cieszymy się, że Ibom Air jest nowym klientem Airbusa. A220 jest idealnie dopasowany do potrzeb lotniczych Nigerii: zapewnia elastyczność operacyjną, pozwalającą reagować na zapotrzebowanie na zwiększone usługi przewozowe. Poprzez tę inwestycję Ibom Air podkreśla swoje ambicje w zakresie regionalnej, a we właściwym czasie, międzynarodowej komunikacji lotniczej – podsumował Christian Scherer, dyrektor handlowy Airbusa i szef działu międzynarodowego.

A220 to jedyny samolot zaprojektowany od początku z myślą o rynku maszyn oferujących 100-150 miejsc pasażerskich. Oferuje niezrównane parametry zużycia paliwa i komfort szerokokadłubowca w konstrukcji wąskokadłubowej (poszerzone fotele, więcej miejsca na nogi, dostęp do internetu). Maszyna łączy w sobie najnowocześniejsze rozwiązania aerodynamiczne, zaawansowane materiały oraz najnowszej generacji silniki turbowentylatorowe. Dzięki zasięgowi do 6390 km zapewnia liniom lotniczym dodatkową elastyczność operacyjną. Pozwala na osiągnięcie zużycia paliwa na pasażera niższego nawet o 25 procent i emisji CO2, w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji. Co więcej, A220 cechuje o 50 proc. niższy poziom emisji NOx oraz hałasu w porównaniu z samolotami poprzedniej generacji, dzięki czemu jest przyjazny dla mieszkańców okolic lotnisk. Według stanu na koniec października Airbus zebrał zamówienia na łącznie 643 egzemplarze A220.

Mieliśmy okazję przekonać się w locie pokazowym nad Warszawą jak efektywny jest odrzutowiec nowej generacji producenta z Europy Zachodniej. Samolot zaprezentowały w stolicy Polski linie airBaltic. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule "Polecieliśmy A220-300 nad Warszawą. Żadna magia, ale najnowsza technologia".
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony