Partner serwisu

Niewypłacalna Level Europe złożyła wniosek o upadłość

Rafał Dybiński 19.06.2020

Niewypłacalna Level Europe złożyła wniosek o upadłość
fot. Bram Steeman
Linia lotnicza Level Europe złożyła wniosek o upadłość – poinformowała Agencja Reutera. Przewoźnik z Austrii dysponował flotą sześciu Airbusów i obsługiwał w sumie osiemnaście krótkich destynacji na Starym Kontynencie.
Cztery A321 i dwa A320 w barwach taniej linii lotniczej nie wystartują już z pasów startowych w Wiedniu i Amsterdamie, gdzie znajdowały się bazy przewoźnika, który ogłosił niewypłacalność.

Level Europe była spółką zależną holdingu International Airlines Group, zrzeszającego British Airways, Iberię, Aer Lingus oraz Vueling. Przewoźnik rozpoczął działalność w 2018 roku, oferując czternaście tras ze stolicy Austrii. Przed rokiem w marcu otworzył również drugą bazę w Amsterdamie, skąd latał do siedmiu miejsc docelowych. Ceny biletów w pewnym momencie były dostępne za jednego eurocenta. W ten sposób tania linia lotnicza chciała konkurować z Ryanairem i Wizz Air.

IAG jest także operatorem dalekodystansowej Level, która funkcjonowała niezależnie od Level Europe i zamierza kontynuować działalność. Prezes holdingu Willie Walsh ostrzegał wcześniej, że British Airways walczy o przetrwanie i dlatego zapowiedziano redukcję 12 tys. miejsc pracy. Narodowy przewoźnik Wielkiej Brytanii nie mógł liczyć na rządowe wsparcie, które otrzymały już w swoich krajach Air France-KLM, Lufthansa oraz najwięksi przewoźnicy powietrzni Stanów Zjednoczonych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo