Partner serwisu

Nieoficjalnie: LOT otworzy regularne połączenia do Dubaju!

Emilia Derewienko 05.03.2021

Nieoficjalnie: LOT otworzy regularne połączenia do Dubaju!
fot. Piotr Bożyk
Polskie Linie Lotnicze LOT planują otworzyć regularne połączenia do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – dowiedział się nieoficjalnie Rynek Lotniczy z dwóch niezależnych od siebie źródeł. Trasa ma być zainaugurowana m.in. przy okazji EXPO 2021, wydarzenia, które odbędzie się w ZEA w październiku 2021 roku.
O tym, że PLL LOT szykują nowe, regularne połączenie, dowiedzieliśmy się nieoficjalnie z dwóch niezależnych od siebie źródeł. Polskie Linie Lotnicze LOT na razie nie potwierdzają tej informacji.

Kierunek może szokować, bowiem LOT ma na tej trasie sporą konkurencję w postaci linii lotniczych Emirates, które połączenia relacji Warszawa – Dubaj wykonują cztery razy w tygodniu. Lot z Polski do Zjednoczonych Emiratów Arabskich trwa około 5 godzin i 40 minut.

Jak się dowiedzieliśmy, jednym z czynników, decydujących o otwarciu kierunku, ma być światowa wystawa EXPO 2021. Wydarzenie rozpocznie się w październiku 2021 roku w Dubaju, po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie. Gdyby informacje o otwarciu kierunku potwierdziły się, byłoby to trzecie po Izraelu i Libanie połączenie PLL LOT na Bliski Wschód i kolejne do Azji. Przed pandemią przewoźnik realizował rejsy do Tokio, Seulu, Delhi, Pekinu czy Colombo na Sri Lance.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony