Partner serwisu

Niemcy: Zasada 3G dla lotów i połączeń kolejowych nie zostanie wprowadzona

Artur Bogdanowicz 30.08.2021

Niemcy: Zasada 3G dla lotów i połączeń kolejowych nie zostanie wprowadzona
fot. Munich Airport
Jeszcze przed weekendem niemieckie media obiegła wiadomość o możliwości wprowadzenia w kraju, na wzór francuski, zasady 3G dla krajowych podróży lotniczych i dalekobieżnych przewozów kolejowych. Oznaczałoby to, że z wymienionych przejazdów korzystać by mogły tylko osoby zaszczepione, przetestowane i ozdrowieńcy.
Według poniedziałkowych doniesień dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” zasada ta nie zostanie ostatecznie wprowadzona. Przeciwko jej wdrożeniu przemawiają bowiem względy prawne.

Minionej niedzieli minister zdrowia Jens Spahn przyznał, że choć możliwość taką rozpatrywano, to ministerstwo sprawiedliwości wydało opinię negatywną. Wątpliwości budzi wiele aspektów, również kwestia sprawdzania jej przestrzegania.

Dziennik gospodarczy „Handelsblatt” informuje, że 2/3 mieszkańców Niemiec popierałoby jednak ten krok. I choć na razie pomysł ten spada z agendy, to niewykluczone że w obliczu rosnącej liczby zachorowań rząd niemiecki do tematu powróci.

Już teraz w regionach z dużą liczbą zachorowań, aby skorzystać z gastronomii wewnętrznej, pójść na koncert czy w odwiedziny do szpitala, trzeba być albo zaszczepionym, albo przetestowanym, albo ozdrowieńcem.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo