Partner serwisu

Niemcy planują wdrożyć szybciej transport niskoemisyjny

Rafał Dybiński 30.09.2020

Niemcy planują wdrożyć szybciej transport niskoemisyjny
fot. Eurowings
Niemcy przyspieszą o cztery lata przejście na transport niskoemisyjny - informuje Agencja Reutera. Do 2026 roku 14 proc. wykorzystywanego paliwa będzie musiało pochodzić z odnawialnych źródeł energii.
Projekt przeszedł wstępną fazę uzgodnień z kanclerz Angelą Merkel, ale nadal wymaga ostatecznego zatwierdzenia przez rząd federalny. "Najbliższa dekada będzie procesem transformacji, który chcemy aktywnie napędzać" - oświadczyło Ministerstwo Środowiska.

Niemcy są największym emitentem gazów cieplarnianych w Europie. Kanclerz Merkel oznajmiła przed miesiącem, że globalne wysiłki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym są niewystarczające i pragnie przyspieszyć walkę o lepsze środowisko, narzucając roczne limity wykorzystywania energii słonecznej, biomasy oraz lądowej i morskiej energii wiatrowej.

Po raz pierwszy w historii linie lotnicze będą musiały pozyskiwać część paliwa ze źródeł odnawialnych. Do 2030 roku 200 tys. ton, czyli dwa proc., będzie wolne od emisji dwutlenku węgla. Z kolei do 2026 roku zostanie zakazany olej palmowy.

Wykraczające poza określone standardy Unii Europejskiej środki są odpowiedzią na niepowodzenia w redukcji emisji sektora transportu, jedynym w niemieckiej gospodarce, w którym emisje nie są niższe niż w 1990 roku. Oprócz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii decydenci z Berlina planują również zmniejszyć zależność od paliw pochodzenia roślinnego, obwinianych za pogłębianie niedoboru żywności w wielu biedniejszych krajach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony