Partner serwisu

Niemcy masowo wylatują na Majorkę. Rząd federalny ostrzega

Emilia Derewienko 29.03.2021

Niemcy masowo wylatują na Majorkę. Rząd federalny ostrzega
fot. Fraport
Niemieccy turyści tłumnie wylatują na Majorkę, odkąd 14 marca niemiecki rząd federalny usunął Baleary z listy obszarów zagrożonych koronawirusem. Hiszpańska wyspa spodziewa się łącznie 532 połączeń lotniczych z i do Niemiec. Władze kraju nie są zachwycone turystycznymi wyjazdami w czasie pandemii.
Niemieccy turyści niezrażeni panującymi okolicznościami związanymi z pandemią podróżują na Baleary na masową skalę. Wiele wskazuje na to, że na wyspie spędzą najbliższe święta Wielkanocne. W ubiegłą sobotę do Palmy, stolicy wyspy, przyleciało 60 samolotów z całych Niemiec, natomiast w niedzielę miało ich być już 70.

Linie lotnicze Eurowings wykonały w ostatni weekend 44 połączenia na Majorkę z dziewięciu lotnisk w Niemczech. Przewoźnik nie podał co prawda liczby przewiezionych pasażerów, ale podkreślił, że samoloty były „dobrze wypełnione”. Biuro podróży TUI przywiozło z kolei 15 samolotami 2 tys. niemieckich wczasowiczów z pięciu lotnisk w kraju. Operator lotniska, firma Aena, w okresie od 26 marca do 5 kwietnia spodziewa się aż 532 połączeń z i do Niemiec.

Boom na wyjazdy z Niemiec na Majorkę rozpoczął się 14 marca, kiedy rząd federalny usunął wyspę z listy krajów, zagrożonych COVID-19. Liczba infekcji na wyspie spadła wówczas poniżej 50 na 100 tys. mieszkańców. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym podróżnych jest fakt, że ewentualną kwarantannę – w razie zarażenia się – mogą bezpłatnie spędzić w jednym z hoteli, a aby przekroczyć granicę wystarczy okazanie negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

– Niektórzy nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. W zasadzie mamy nową pandemię – skomentowała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Niemiecki rząd ostrzegł też przed wyjazdami turystycznymi w czasie pandemii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo