Partner serwisu

Nie żyje Dariusz Sawicki, członek zarządu CPK

Redakcja 02.01.2020

Nie żyje Dariusz Sawicki, członek zarządu CPK
fot. CPK
31 grudnia 2019 roku zmarł Dariusz Sawicki, członek zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny. W przygotowaniach do budowy CPK był odpowiedzialny za komponent lotniskowy. O śmierci Dariusza Sawickiego poinformowała spółka, w której pracował.
Przyczyną śmierci Dariusza Sawickiego była wykryta w 2019 roku choroba nowotworowa, której nie udało się opanować mimo podjętego leczenia. Dariusz Sawicki był członkiem zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego od 1 grudnia 2018 roku. Odpowiadał za przygotowania do realizacji części lotniskowej inwestycji.

– Odejście Darka to dla całego zespołu CPK ogromny cios i wielka niepowetowana strata. Łączymy się w głębokim bólu z jego rodziną. Darek z niezwykłym zaangażowaniem stworzył podwaliny pod budowę Portu Solidarność. To właśnie on i zebrany przez niego zespół w ciągu roku doprowadzili do bezprecedensowego zaawansowania prac nad tym projektem – mówi Mikołaj Wild, prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Przed wejściem do zarządu spółki CPK Dariusz Sawicki zdobył 18-letnie międzynarodowe doświadczenie w zakresie transportu lotniczego, planowania lotnisk i zarządzania projektami infrastrukturalnymi.

Jako główny ekspert z ramienia Star Alliance uczestniczył w pracach nad rozbudową Lotniska Heathrow w Londynie, był odpowiedzialny za prace planistyczne i koordynacyjne na rzecz portu lotniczego Narita w Tokio oraz lotnisk w: Los Angeles, Newark, Hongkongu i Sao Paulo. Współpracował z Międzynarodowym Zrzeszeniem Przewoźników Lotniczych IATA m.in. przy projektach dla Heathrow, Lotniska De Gaulle’a w Paryżu i Lotniska Chopina w Warszawie.

Wcześniej w LOT jako dyrektor ds. restrukturyzacji realizował m.in. plan zmniejszenia kosztów operacyjnych przewoźnika. Współpracował z Urzędem Lotnictwa Cywilnego jako niezależny ekspert opiniujący plany rozwoju infrastruktury lotniczej w Polsce. Prowadził własną firmę konsultingową Intelligent Aviation, zajmującą się doradztwem w zakresie planowania i zarządzania portami lotniczymi. Wykładał na kierunkach lotniczych, np. w Uczelni Łazarskiego.

Był absolwentem Cranfield University School of Engineering w Wielkiej Brytanii, gdzie zdobył tytuł magistra zarządzania transportem lotniczym ze specjalnością: planowanie i zarządzanie lotniskami.

– Będziemy kontynuować prace, dochowując standardów, do których Dariusz nas przyzwyczaił. Zrobimy wszystko, aby jak najlepiej wykorzystać jego dorobek. Jestem pewien, że właśnie tego Darek by od nas oczekiwał w tej sytuacji – dodaje Mikołaj Wild.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony