Partner serwisu

Negocjacje umowy o komunikacji lotniczej między Polską a Arabią Saudyjską

Redakcja/inf. pras. 01.08.2022

Negocjacje umowy o komunikacji lotniczej między Polską a Arabią Saudyjską
fot. ULC
W dniach 28-29 lipca 2022 roku w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbyły się negocjacje umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Królestwa Arabii Saudyjskiej o komunikacji lotniczej. 
Delegacji polskiej przewodniczył Piotr Samson - Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a delegacji saudyjskiej Ali Mohammed Rajab - Wiceprezes ds. regulacji i spraw międzynarodowych Generalnej Administracji Lotnictwa Cywilnego Królestwa Arabii Saudyjskiej.

W wyniku dwudniowych negocjacji parafowano "Umowę o komunikacji lotniczej". W uroczystości wziął również udział Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej Rzeczypospolitej Polskiej J.E. Saad Saleh Alsaleh.

Umowa po podpisaniu i wejściu w życie stworzy podstawy do wykonywania regularnych przewozów lotniczych na trasach między Polską a Arabią Saudyjską. Termin podpisania oraz późniejsze wejście w życie umowy, uzależnione są od zakończenia przez każdą ze stron jej procedur wewnętrznych, niezbędnych do uzyskania zgody na podpisanie a następnie wprowadzenia umowy w życie.

Zgodnie z ustaleniami stron, przewoźnicy lotniczy obu państw, mogą od 29 lipca br. wykonywać loty czarterowe, po spełnieniu wymogów formalnych przewidzianych w przepisach krajowych każdej ze stron.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony