Partner serwisu

Największy udziałowiec Wizz Aira sprzedaje akcje linii za 555 mln dolarów

Rafał Dybiński 16.03.2021

Największy udziałowiec Wizz Aira sprzedaje akcje linii za 555 mln dolarów
fot. Wizz Air
Największy udziałowiec Wizz Air, firma Indigo Partners, planuje sprzedać akcje węgierskich linii lotniczych o wartości ponad 555 mln dolarów, czyli 465 mln euro – poinformował w oficjalnym komunikacie Barclays Bank.
Niskokosztowiec z Europy Środkowej, który na razie powstrzymał się od komentarza tej decyzji, przewiózł w lutym bieżącego roku o 87 proc. mniej pasażerów w odniesieniu do analogicznego miesiąca z 2020 roku.

Według Barclays Bank, który będzie koordynatorem transakcji, firma Indigo Partners posiada 15 mln akcji Wizz Air. To w sumie 17,5 proc. udziałów węgierskiej linii lotniczej. Ich wartość wynosi aktualnie ponad 1,144 mld dolarów, czyli 959 mln euro. Sprzedaż akcji rozpocznie się w drodze przyspieszonej oferty budowania księgi popytu.

Wizz Air nie były jedyną inwestycją Indigo Partners w branży lotniczej. Amerykańska firma z siedzibą w Phoenix w stanie Arizona posiada również udziały we Frontier Airlines, meksykańskich Volaris i chilijskich JetSmart. Przed sześcioma laty zainteresowana była również zakupem akcji Polskich Linii Lotniczych LOT

Tani przewoźnik z Węgier ogłosił jeszcze w poniedziałek uruchomienie ośmiu nowych tras w Europie, w tym trzech z Warszawy na greckie wyspy Rodos, Kretę i Zakintos. Nowe wakacyjne destynacje na południu Starego Kontynentu zyskały także austriacki Wiedeń, litewskie Wilno oraz rumuńskie Jassy i Kluż-Napoka. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony