Partner serwisu

Najgorsze lotnisko na świecie wkrótce uruchomi nowy terminal

Justyna Urbaniak 11.01.2018

Najgorsze lotnisko na świecie wkrótce uruchomi nowy terminal
fot. City ren2002, commons.wikimedia.org CC BY 3.0
Najmłodsze państwo w Afryce, Sudan Południowy, będzie miał nowy terminal dla swojego głównego lotniska – Międzynarodowego Portu Lotniczego Dżuba. Warto przy tym wspomnieć, że obiekt w dwóch światowych rankingach uznany został za najgorsze lotnisko na świecie.
Terminal powstał sześć miesięcy temu i ma zostać oficjalnie uruchomiony jeszcze w tym miesiącu. Jest on przedłużeniem starego terminala, uruchomionego w 2008 roku. Nie wiadomo, ile kosztowała jego budowa, ani jakie było źródło finansowania inwestycji.

Obecny terminal lotniska jest w opłakanym stanie i składa się przede wszystkim z namiotu z kilkoma miejscami siedzącymi. Samoloty często notują opóźnienia, więc pasażerowie spędzają w prowizorycznym terminalu wiele godzin. W hali odlotów nie ma toalety, jedzenia ani systemu kolejkowania.

Dżuba ma trzy terminale, ale tylko jeden jest w użyciu. Po tym, jak Sudan Południowy uzyskał niepodległość w 2011 roku, rząd planował budowę nowego terminalu z prawdziwego zdarzenia. Prace rozpoczęły się w 2012 roku i zakończyły, gdy zabrakło finansowania dla inwestycji. W 2016 roku plany zmieniono i ostatecznie terminal powstał, choć w znacznie skromniejszej formie.

Według raportu The Economist, Międzynarodowy Port Lotniczy Dżuba jest najgorszym lotniskiem na świecie. Ankieta przeprowadzona w listopadzie 2017 roku przez renomowaną organizację lotniczą Sleep in Airport (sleepinairports.net) również wykazała, że główne lotnisko Sudanu Południowego jest najgorszym lotniskiem świata.

Zastosowane kryteria obejmowały komfort (miejsce przy bramie i dostępność stref odpoczynku), usługi, udogodnienia i rzeczy do zrobienia w terminalu, opcje żywieniowe, bezpieczeństwo, obsługę klienta, czystość, nawigację i łatwość tranzytu oraz możliwość spania.

Strona wyjaśniła, że porty lotnicze, które pojawiły się na liście najgorszych portów lotniczych na świecie, to te, które mogą naprawdę zrazić do siebie podróżnych.

Najgorsze pięć lotnisk na świecie obejmowało: Międzynarodowy port lotniczy Dżuba, Sudan Południowy (JUB), Lotnisko międzynarodowe Jeddah King Abdulaziz, Arabia Saudyjska (JED) Port Harcourt International Airport, Nigeria (PHC), Międzynarodowy port lotniczy Crete Heraklion, Grecja (HER) i Międzynarodowy port lotniczy Lagos Murtala Muhammed, Nigeria (LOS).
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony