Partner serwisu

Nagrody portalu Rynek Lotniczy dla Enter Air i Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

Jakub Dybalski 12.09.2018

Nagrody portalu Rynek Lotniczy dla Enter Air i Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego
fot. Łukasz Patera
Dwie firmy zostały nagrodzone za swoją działalność podczas Kongresu Rynku Lotniczego. Pierwsza z nich to czołowy przewoźnik w turystycznym ruchu lotniczym. Druga to operator katowickiego lotniska w Pyrzowicach.
Firma Enter Air SA została nagrodzona za „wiele lat rozwoju na rynku polskim i zagranicznym oraz czołowe miejsce w Polsce w zakresie turystycznych przewozów lotniczych”.

– Jesteśmy największym przewoźnikiem w Polsce, jeśli chodzi o obsługę ruchu wakacyjnego. Staramy się eksportować polską markę skutecznie. To wyróżnienie nie byłoby możliwe bez świetnej jakości usług naszych dostawców i firm, z którymi współpracujemy – powiedział, odbierając nagrodę, Andrzej Kobielski, członek zarządu ds. handlowych Enter Air.

Enter Air przewiózł w 2017 r. ponad 1,5 mln polskich pasażerów biur turystycznych. To wzrost o 28 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Jest liderem na polskim rynku. Odpowiada za mniej więcej trzecią część przewozów turystycznych. Dzięki działalności również na rynkach zagranicznych, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Izraelu, łączna liczba pasażerów w samolotach Enter Air w 2017 r. przekroczyła 2 mln. Niedawno weszła na giełdę.

GTL SA otrzymało nagrodę za „wieloletni, wsparty inwestycjami wzrost ruchu cargo w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice”. W pierwszym półroczu tego roku w katowickim terminalu cargo odprawiono 9 339 ton ładunków, czyli o 1 047 ton więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku. To wzrost o prawie 13 proc.

– Wzrost ruchu cargo to efekt globalnego rozwoju handlu internetowego, wraz z nim rosną firmy kurierskie, a w konsekwencji także przeładunki w Pyrzowicach. Rozbudowujemy płytę postojową cargo, gdzie w ciągu najbliższych miesięcy powstanie ponad 45 tys. m kw. nowej nawierzchni. Analizujemy także kwestie związane z budową drugiego terminalu cargo – mówił niedawno prezes GTL SA Artur Tomasik.

Podczas kongresu nagrodę odebrał Mariusz Osowski, dyrektor biura spółki.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Kongres Rynku Lotniczego 2018
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony