Partner serwisu

Na lotnisku Chopina rekord goni rekord

Aleksander Domański 11.12.2018

Na lotnisku Chopina rekord goni rekord
fot. Chopin Airport
16,5 mln – tylu pasażerów odprawiono na lotnisku Chopina od stycznia do końca listopada 2018 roku. Jest to liczba o prawie 13 proc. większa niż rok temu. Oznacza to kolejny rekord – przez jedenaście miesięcy bieżącego roku z usług stołecznego portu skorzystało więcej osób niż w całym 2017 roku (15,8 mln).
Od stycznia do listopada znacząco (o 17,7 proc.), w porównaniu z tym samym okresem minionego roku, zwiększyła się liczba podróżnych w ruchu międzynarodowym. Było ich razem 14,9 mln. Udział w ruchu pasażerów tranzytowych utrzymuje się na poziomie ok. 30 procent.

W listopadzie w warszawskim porcie zostało obsłużonych 1,3 mln osób. To o 10,5 proc. więcej niż rok temu.

Dotychczasowe wyniki wskazują na to, że na koniec grudnia – po raz pierwszy w historii – lotnisko Chopina będzie mogło pochwalić się liczbą ponad 17 mln podróżnych.

– Tak duża liczba pasażerów w 2018 roku to ogromny sukces – mówi Piotr Rudzki z Biura PR. – Osiągnięty rezultat dobitnie potwierdza, że warszawski port jest liderem w regionie. Cieszy nas również fakt, że coraz więcej podróżnych postrzega nasze lotnisko jako dogodny punkt przesiadkowy. Oznacza to, że skutecznie realizujemy strategię rozwoju ruchu tranzytowego – dodaje Piotr Rudzki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony