Partner serwisu

Na jednym bilecie z Fryburga do Singapuru. DB w sojuszu Star Alliance

Rafał Dybiński 05.07.2022

Na jednym bilecie z Fryburga do Singapuru. DB w sojuszu Star Alliance
Fot. Deutsche Bahn
Potwierdziły się nasze wcześniejsze doniesienia i Deutsche Bahn jest pierwszą firmą spoza branży lotniczej, która stała się partnerem międzynarodowego sojuszu linii lotniczych Star Alliance. Współpraca ma na celu poprawę w przyszłości łączonych podróży lotniczych i kolejowych.
Stosowną umowę parafowano we Frankfurcie nad Menem, gdzie znajduje się największe lotnisko Niemiec i główny węzeł Lufthansy. Star Alliance zapowiada rozwój podobnych partnerstw w innych krajach. Niemcy to pierwszy rynek, który ma być początkiem w drodze do bardziej zrównoważonego transportu na Starym Kontynencie.

Partnerstwo pomiędzy DB i Star Alliance opiera się na projekcie Lufthansa Express Rail, o którym już wcześniej kilka razy pisaliśmy. Klienci narodowych przewoźników Niemiec mogą już od ponad 20 lat kupić wspólny bilet na łączoną podróż pociągiem i samolotem. Niebawem pasażerowie wszystkich pozostałych linii lotniczych z sojuszu Star Alliance skorzystają z tej samej oferty. W ramach jednego procesu rezerwacji klienci przewoźników otrzymają jeden bilet na łączoną podróż samolotem i pociągiem ICE do wybranego miejsca docelowego. Pasażerowie zyskają ponadto możliwość szybszych odpraw i zbierania punktów w programach lojalnościowych, a także w przypadku podróży w klasach biznes i pierwszej dostęp do poczekalni DB.

– Z Fryburga do Singapuru wystarczy teraz jeden bilet. Dzięki atrakcyjnym połączeniom w Niemczech z międzynarodowymi sieciami tras linii lotniczych, Deutsche Bahn i Star Alliance wniosą znaczący wkład w redukcję emisji CO2 w sektorze transportu. Uzupełni to naszą udaną współpracę opartą na projekcie Lufthansa Express Rail, gdzie liczba rezerwacji wzrosła ponad dwukrotnie od 2010 roku. W ten sposób wyciągamy więcej ludzi z samolotu na przyjazną dla środowiska kolej – podkreślił Michael Peterson, członek zarządu DB.

– Łączymy siły dwóch różnych dostawców usług transportowych. Nowy model partnerstw stworzy warunki do skoordynowanej współpracy na wszystkich rynkach Star Alliance. Niezmiernie miło nam więc powitać Deutsche Bahn jako naszego pierwszego członka sojuszu spoza grona linii lotniczych – stwierdził Jeffrey Goh, prezes Star Alliance.

– Po raz kolejny jesteśmy pionierami w Niemczech w inteligentnym łączeniu światów transportu. To jest wyjątkowe partnerstwo na świecie. Udane doświadczenia z projektu Lufthansa Express Rail pozwoliły nam na podjęcie kolejnego kroku. To dodatkowa wartość nie tylko dla klientów w Niemczech, ale także dla środowiska – podsumował Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.

Deutsche Bahn dołączyły do Star Alliance niespełna dwa miesiące po 25. rocznicy powstania sojuszu, który założyło 14 maja 1997 roku pięciu przewoźników z trzech kontynentów. Obecnie partycypuje w nim 26 linii lotniczych, które współpracują ze sobą w ponad 50 hubach lotniczych na całym świecie. Oprócz Lufthansy należą do sojuszu również założycielskie Scandinavian Airlines (SAS), United Airlines, Thai Airways i Air Canada. Ponadto jego członkami są Aegean Airlines, Air New Zealand, Air India, All Nippon Airways, Asiana Airlines, Austrian Airlines, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, Ethiopian Airlines, EVA Air, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, Swiss International Air Lines, TAP Air Portugal, Turkish Airlines oraz Polskie Linie Lotnicze LOT.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony