Partner serwisu

Myśliwiec na premierze filmowej w Londynie

Redakcja/inf. pras. 30.05.2022

Myśliwiec na premierze filmowej w Londynie
fot. CEVA
Szybkość miała kluczowe znaczenie dla zespołu CEVA Logistics Showfreight, który zorganizował dostawę pełnowymiarowej repliki myśliwca Typhoon na premierę nowego filmu w londyńskim Leicester Square. Zespół CEVA w ciągu siedmiu godzin rozładował i zainstalował model w skali 1:1 dla swojego klienta i producenta samolotu, czyli BAE Systems.
Samolot myśliwski Typhoon pełnił rolę kluczowego elementu scenografii. Po miesiącach planowania i przygotowań było zaledwie siedem godzin na zmontowanie modelu myśliwca, przed przybyciem na premierę gwiazd filmu, członków rodziny królewskiej i innych zaproszonych gości. 

Po zakończeniu imprezy zespół CEVA rozpoczął demontaż ekspozycji. Do godziny 6:00 następnego dnia replika samolotu wraz z całym sprzętem zostały rozmontowane i wywiezione z Leicester Square.

CEVA Logistics przez ponad 20 lat zamontowała, wyremontowała i przetransportowała na zlecenie BAE Systems kilka replik samolotów, w tym myśliwiec Typhoon wykorzystany podczas londyńskiej premiery filmowej. CEVA zajmowała się również dwoma modelami koncepcyjnymi samolotu Tempest, a także innymi modelami, demonstratorami kokpitów i symulatorami lotów.

Model myśliwca Typhoon zostanie zaprezentowany w lipcu na Międzynarodowych Targach Lotniczych w Farnborough (Farnborough International Air Show). Jeden z modeli Tempesta był już pokazywany w marcu na targach World Defence Show w Arabii Saudyjskiej, a w czerwcu będzie można go zobaczyć podczas RAF Cosford Air Show.

– To był podręcznikowy przykład pracy naszego zespołu, który zrealizował kolejny ambitny i trudny technicznie projekt dla BAE Systems. Nasze długotrwałe relacje z klientami pozwalają nam lepiej ich rozumieć i sprostać wyzwaniom logistycznym, nawet jeśli oznacza to wykonanie instalacji w ciągu siedmiu godzin w centrum Londynu – podkreśliła Sharon Robinson, dyrektor zarządzająca CEVA Logistics Showfreight.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony