Partner serwisu

MSZ: Można znów latać do Francji. Zakaz został zniesiony

Rafał Dybiński 22.09.2020

MSZ: Można znów latać do Francji. Zakaz został zniesiony
fot. PLL LOT
Francja wprowadziła rozwiązania gwarantujące, że do samolotów będą wpuszczane wyłącznie osoby z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa SARS-CoV-2. Zakaz połączeń lotniczych z tym krajem w związku z tym został zniesiony – wynika z informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Listę krajów, z którymi wykonywanie pasażerskich połączeń lotniczych jest zakazane, wskazuje obowiązujące od 15 września rozporządzenie Rady Ministrów. Zawiera ono jednocześnie zastrzeżenie, że zakazu nie stosuje się m.in. do lotów z państw, które "notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2".

Zgodnie z tym samym rozporządzeniem, wykaz państw, które notyfikowały takie rozwiązania ogłasza Minister Spraw Zagranicznych. W specjalnym obwieszczeniu minister wskazał Francję, jako państwo, które notyfikowało wprowadzenie przewidzianych rozporządzeniem rozwiązań. Oznacza to, że zakaz połączeń lotniczych z Francją już nie obowiązuje.

Lista z obowiązującym zakazem lotów obejmuje aktualnie 29 państw: Belize, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Brazylię, Bahrajn, Hiszpanię, Izrael, Katar, Kuwejt, Libię, Argentynę, Chile, Gwatemalę, Honduras, Irak, Kolumbię, Kostarykę, Liban, Malediwy, Mołdawię, Namibię, Panamę, Paragwaj, Peru, Surinam, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Boliwię i Bahamy.

Zakaz zniesiono wówczas w odniesieniu do lotnisk w takich państwach jak: Rumunia, Albania, Kosowo czy Malta. Z listy wykreślone zostało także Królestwo Eswatini, co na pewno ucieszy wielu pasażerów regularnie podróżujących do tego kraju. Warto także zwrócić uwagę, że pomimo zapewnień Ministerstwa Spraw Zagranicznych, że podstawą wyboru państw znajdujących się na liście są dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób, to nie znalazły się na niej państwa o wysokim współczynniku zakażeń takie jak Czechy, Luksemburg czy Chorwacja. O tym, że zakazy lotów, które i tak jest łatwo obejść, nie mają większego sensu pisaliśmy w tekście pt. Absurd zakazu lotów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony