Partner serwisu

Monachium: Ponad 1,8 mln pasażerów w sierpniu. "Nastąpi efekt nadrabiania zaległości"

Redakcja/inf. pras. 25.09.2021

Monachium: Ponad 1,8 mln pasażerów w sierpniu. "Nastąpi efekt nadrabiania zaległości"
fot. Munich Airport
Ruch na lotnisku w Monachium stale rośnie od początku miesięcy letnich. Jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku z powodu pandemii oraz wynikających z niej ograniczeń w podróżowaniu obsłużono w porcie stolicy Bawarii tylko 570 tys. pasażerów. Ich liczba wzrosła ponad trzykrotnie w samym tylko sierpniu do ponad 1,8 mln.
– Popyt na podróże po zakończeniu wakacji jest nadal wysoki. W pierwszym tygodniu po wakacjach nasze lotnisko obsłużyło łącznie 440 tys. pasażerów, najwięcej od początku pandemii – ujawnił Jost Lammers, prezes Flughafen München GmbH.

– Obecne natężenie ruchu nie jest wynikiem tylko silnego ożywienia podróży turystycznych, ale także wynika z faktu, że ponownie mamy do czynienia ze stabilną strukturą ruchu, przynajmniej na trasach krótko- i średniodystansowych – podkreślił Lammers.

Pomimo pozytywnej tendencji obecny ogólny wolumen ruchu nadal pozostaje jednak znacznie poniżej poziomów sprzed pandemii. Aktualnie liczba pasażerów na lotnisku w Monachium wynosi około 40 proc. poziomu z 2019 roku, a starty i lądowania stanowią około 50 proc. tej liczby. Wiele tras nadal nie zostało wznowionych z powodu ciągłych ograniczeń podróży. Dotyczy to zwłaszcza lotów długodystansowych.

– Biorąc to pod uwagę, z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że obecny zakaz podróżowania nałożony przez Stany Zjednoczone dla osób podróżujących z Niemiec i wielu innych krajów europejskich zostanie zniesiony na początku listopada. Bez wątpienia to ponowne otwarcie znacznie ożywi podróże transatlantyckie, zwłaszcza że prawdopodobnie nastąpi tu silny efekt nadrabiania zaległości po długiej nieobecności z powodu pandemii – nie krył zadowolenia Lammers. 

Szef lotniska w Monachium uważa, że ​​najgorsze, co przyniósł kryzys wywołany wirusem COVID-19, jest już za nami. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, Lammers spodziewa się znacznego wzrostu natężenia ruchu w nadchodzącym roku. – Wspólnie z Lufthansą naszym celem jest przywrócenie tempa globalnemu hubowi, jakim jest lotnisko w Monachium, jednocześnie kładąc podwaliny pod intermodalny i zrównoważony transport – podsumował Lammers.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony