Partner serwisu

Monachium: Loty do 170 miejsc docelowych. 80 proc. rozkładu z 2019 roku

Rafał Dybiński 20.09.2021

Monachium: Loty do 170 miejsc docelowych. 80 proc. rozkładu z 2019 roku
fot. Munich Airport
Linie lotnicze stopniowo zwiększają liczbę oferowanych rejsów z portu w Monachium, które wcześniej zostały mocno zredukowane w wyniku kryzysu wywołanego wirusem COVID-19.
Liczba miejsc docelowych, obsługiwanych regularnie z Monachium, wzrosła aktualnie do ponad 170. To niemal 80 proc. destynacji, które były oferowane w rozkładzie lotów w 2019 roku, czyli tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Podróżni wybierający się ze stolicy Bawarii mogą ponownie bezpośrednio polecieć do Toronto. Popyt na rejsy linii lotniczych Air Canada do stolicy Ontario wzrósł po tym jak decydenci z Kanady złagodzili obowiązujące wcześniej surowe ograniczenia. Oprócz trzech w tygodniu lotów Air Canada do Toronto, chętni mogą również podróżować do Kanady rejsami Lufthansy z Monachium do Vancouver, które są dostępne pięć razy w tygodniu.

Od stycznia 2021 roku stolicę Bawarii ponownie obsługują Singapore Airlines. Teraz przewoźnik z Azji zwiększy liczbę lotów z Monachium do Singapuru z trzech do pięciu w tygodniu. Dwa dodatkowe rejsy VTL (dla w pełni zaszczepionych) umożliwiają pasażerom z Niemiec wjazd do Singapuru bez kwarantanny. Więcej o tym pisaliśmy już w TYM TEKŚCIE.

Od 1 października Lufthansa będzie latać trzy razy w tygodniu do Dubaju. Rejsy obsłuży nowoczesny samolot długodystansowy airbus A350. Także w październiku linie Emirates zwiększą swoje usługi na tej samej trasie z siedmiu do dziewięciu lotów tygodniowo.

Lufthansa znacznie rozszerzy również swoją ofertę lotów w Europie. Od przyszłego tygodnia największe linie lotnicze na Starym Kontynencie będą realizować blisko 100 więcej rejsów tygodniowo do 20 miejsc docelowych. Częściej obsługiwane będą miasta takie jak Amsterdam, Budapeszt, Kopenhaga, Mediolan, Paryż, Rzym, Sztokholm czy Wiedeń. Ponadto wznowione zostaną połączenia do Birmingham, Bazylei, Lipska, Luksemburga, Paderborn i Stuttgartu.

Do rozbudowy europejskiej sieci połączeń z Monachium przyczynią się również easyJet. Brytyjski tani przewoźnik poleci cztery razy w tygodniu do portu Londyn-Gatwick i trzy razy w tygodniu do portu Mediolan-Malpensa. EasyJet ponadto planują w najbliższych miesiącach wznowienie kolejnych połączeń do Wielkiej Brytanii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony