Partner serwisu

Monachium: 73 proc. mniej pasażerów i 61 proc. mniej operacji lotniczych

Rafał Dybiński 13.10.2020

Monachium: 73 proc. mniej pasażerów i 61 proc. mniej operacji lotniczych
fot. Munich Airport/Instagram
Lotnisko w Monachium, pomimo lekkiego ożywienia w trzecim kwartale, odnotowało spadek o 73 proc. obsłużonych pasażerów w odniesieniu do analogicznego okresu z poprzedniego roku.
Główny port stolicy Bawarii przyjął w tegorocznych miesiącach dziesięć mln podróżnych. Przed rokiem ich liczba w analogicznym momencie osiągnęła 27 mln.

Blisko 200 tys. mniej zanotowano startów i lądowań. Liczba tych operacji lotniczych sięgnęła 123 tys. To spadek o 61 proc. w porównaniu z 2019 rokiem.

Wolumen przewożonego frachtu lotniczego wyniósł blisko 116 tys. ton, co z kolei jest wynikiem mniej więcej o połowę mniejszym niż rok wcześniej.

Globalne skutki kryzysu wywołanego wirusem COVID-19 wpłynęły bardzo mocno na rozwój ruchu pasażerskiego na lotnisku w Monachium. Wakacyjne miesiące bieżącego roku przyniosły wzrost w głównym porcie Bawarii do poziomu zaledwie 20 proc. z poprzedniego roku. Sierpień pozwolił obsłużyć niespełna 880 tys. podróżnych.

Niewielki wzrost został zatrzymamy we wrześniu, kiedy pojawiło się w całej Europie więcej ognisk koronawirusa SARS-CoV-2, a liczba pasażerów spadła do 730 tys. To zaledwie 16 proc. poziomu z ubiegłego roku.

Zdaniem ekspertów w najbliższych miesiącach nie należy spodziewać się odwrócenia niekorzystnego trendu. Na podstawie dostępnych danych obliczono go na najwyżej dwanaście mln pasażerów. - Różniące się w wielu krajach podejście do kwarantanny skutkuje coraz mniejszą mobilnością. Dlatego cała branża potrzebuje jednolitych i przejrzystych przepisów dotyczących bezpiecznego podróżowania. Należy wzmocnić zaufanie do ruchu lotniczego - zaapelował Jost Lammers, prezes portu w Monachium.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony