Partner serwisu

Kwartalne spadki w Monachium: Strata 7 mln pasażerów i 82 proc. mniej operacji

Rafał Dybiński 17.04.2021

Kwartalne spadki w Monachium: Strata 7 mln pasażerów i 82 proc. mniej operacji
fot. Munich Airport
Port lotniczy Monachium obsłużył w pierwszym kwartale bieżącego roku blisko 570 tys. pasażerów - poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Najnowsze wyniki oznaczają spadek o 92,4 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu 2020 roku. Wówczas obsłużono 7 486 307 podróżnych, czyli blisko siedem mln więcej niż w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku.

Wyjątkowo niski popyt w efekcie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 sprawił, że wiele linii lotniczych znacznie ograniczyło oferowanie z największego miasta Bawarii. W pierwszym kwartale bieżącego roku zarejestrowano tylko 14 013 operacji lotniczych, podczas gdy w tym samym okresie przed rokiem było ich 78 011. To oznacza spadek o 82 proc.

Najmniejsze straty odnotowano w sektorze cargo. 32 192 ton przeładowanych ładunków, głównie ze sprzętem medycznym i pilnej potrzeby, to wolumen niższy o 55 proc. od tego z pierwszego kwartału 2020 roku. Wówczas przeładowano 71 928 ton ładunków.Ożywienie ruchu lotniczego w Monachium niewątpliwie nastąpi w najbliższych miesiącach. Lufthansa i jej spółka zależna Air Dolomiti planują bowiem zwiększyć liczbę rejsów, które oferują ze stolicy Bawarii zarówno na trasach krajowych, jak i europejskich. Narodowy przewoźnik powietrzny Niemiec planuje również obsługiwać kilka azjatyckich metropolii, a także wybrane destynacje w Stanach Zjednoczonych. Z kolei United Airlines wznowią w maju międzykontynentalne połączenie do Chicago. Inne linie lotnicze również zamierzają zwiększyć oferowanie z Monachium, jak tylko pozwoli na to mniejszy wskaźnik infekcji wirusem COVID-19 oraz zniesione zostaną istniejące ograniczenia w podróżowaniu.

- Mamy nadzieję, że kampanie szczepień, które rozwijają się na całym świecie i skoordynowane na szczeblu międzynarodowym strategie dotyczące testów, stopniowo umożliwią zwiększenie międzynarodowego ruchu lotniczego. Na tej podstawie spodziewamy się poszerzenia oferty lotów i zwiększenia liczby pasażerów na połączeniach do i z Monachium, zwłaszcza w drugiej połowie roku - podsumował Jost Lammers, prezes portu stolicy Bawarii.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony