Partner serwisu

Modlin: Znakomity wrzesień i coraz bliżej wyników z 2019 roku

Redakcja/inf. pras. 13.10.2021

Modlin: Znakomity wrzesień i coraz bliżej wyników z 2019 roku
fot. Modlin Airport
Ponad 206 tysięcy pasażerów skorzystało z usług podwarszawskiego lotniska w Modlinie we wrześniu br. To o prawie 140 proc. więcej niż w szczycie sezonu wakacyjnego roku 2020.
Oddalone zaledwie o 38 km od ścisłego centrum stolicy Lotnisko Warszawa/Modlin w szybkim tempie odbudowuje ruch lotniczy. Atrakcyjna siatka połączeń lotniczych i korzystne ceny powodują, że liczba pasażerów zbliża się do tej z okresu przed pandemią. Nie bez znaczenia jest też fakt znoszenia obostrzeń dotyczących obowiązkowej kwarantanny przy podróżowaniu do coraz większej liczby państw.

Od 10 września br. Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin Sp. z o.o. ma nowy, dwuosobowy Zarząd, który tworzą: p. o. Prezesa Zarządu - Tomasz Szymczak oraz Wiceprezes Zarządu – Grzegorz
Hlebowicz
.

– Ze względu na swoje korzystne usytuowanie, dogodne połączenia i oczywiście ceny, lotnisko Warszawa/Modlin jest dla wielu mieszkańców centralnej i wschodniej Polski portem pierwszego wyboru. Ostatnie kilka miesięcy turystycznego przyspieszenia pokazuje jak bardzo pasażerowie spragnieni są podróżowania, a nasze Lotnisko im to zapewnia – mówi Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.We wrześniu z podwarszawskiego lotniska skorzystało 206 274 podróżnych. To blisko 84 proc. wyniku z września 2019, czyli jednego z lepszych miesięcy w historii Modlina. W miesiącach urlopowych 2021 podróżni mieli możliwość skorzystania z połączeń na 53 kierunkach. W sezonie Zima 2021/2022 będzie ich 46, w tym pięć nowych: Aarhus w Danii, Helsinki, Malta, Ryga i Sztokholm.

Lotnisko jest też stałą bazą dla siedmiu samolotów Ryanair. Do końca tego roku część „tradycyjnych” maszyn Boeing 737-800 zostanie zastąpiona przez 3 Boeingi 737-8200 „Gamechanger”, w barwach Buzz. Pierwszy z nich przyleciał na lotnisko 6 października br.

– Jeśli sytuacja związana z Covid-19 nie ulegnie drastycznemu pogorszeniu, to biorąc pod uwagę aktualne statystyki i przyszłoroczne prognozy ruchu pasażerskiego, w 2022 roku planujemy zbliżenie się do poziomu ruchu z roku 2019 – podsumował Szymczak.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony