Partner serwisu

Modlin świętuje 16 mln pasażerów w ciągu 7 lat

Emilia Derewienko 16.07.2019

Modlin świętuje 16 mln pasażerów w ciągu 7 lat
fot. Port Lotniczy Warszawa/Modlin
We wtorek (16 lipca) licznik pasażerów korzystających z usług lotniska Warszawa-Modlin przekroczył kolejną rekordową liczbę – 16 mln. Pierwszy samolot w podwarszawskim porcie lotniczym wylądował niemal dokładnie 7 lat temu – 15 lipca 2012 roku.
– Lotnisko w Modlinie jest najszybciej rozwijającym się portem w historii polskiego lotnictwa. Strumienie pasażerów korzystające z naszego lotniska udowadniają jak bardzo jego budowa była potrzebna dla mieszkańców nie tylko Mazowsza, ale też całej północno-wschodniej Polski. Wierzymy, że niedługo znikną przeszkody, które powstrzymują rozwój naszego portu i będziemy mogli odpowiedzieć na coraz większe zapotrzebowanie przewoźników i touroperatorów, którzy tak licznie pojawili się u nas w tym roku – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Lotniska regionalne, takie jak to w Modlinie, są motorem rozwoju dla otoczenia, zapewniają miejsca pracy w nowoczesnych gałęziach gospodarki i przyczyniają się do dostępności transportowej i biznesowej regionu, co z kolei znacząco przyczynia się do poprawy zamożności jego mieszkańców. We wszystkich firmach działających na Lotnisku Warszawa-Modlin zatrudnionych jest ponad 1500 osób. Port umożliwia także rozwój wielu prywatnych przedsiębiorstw, świadczących usługi dla podróżnych.

Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył w czerwcu 2019 roku rekordową liczbę 297 273 pasażerów, co daje wzrost o 8,9 proc. w stosunku do czerwca ubiegłego roku. Pierwsze półrocze 2019 roku lotnisko zamknęło imponującą liczbą 1,58 mln pasażerów. W siatce połączeń z lotniska Warszawa-Modlin na dzień dzisiejszy, łącznie z połączeniami czarterowymi, znajduje się 60 destynacji. Lotnisko w Modlinie jest też pierwszym portem regionalnym w Polsce, wyposażonym w system odprawy z użyciem bramek biometrycznych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony