Partner serwisu

Modlin: Prawie 268 tys. pasażerów w kwietniu. Niemal jak w 2019 roku

Redakcja/inf. pras. 20.05.2022

Modlin: Prawie 268 tys. pasażerów w kwietniu. Niemal jak w 2019 roku
fot. Michał Szymajda
Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego potwierdza szybką odbudowę ruchu pasażerskiego. W kwietniu z usług Lotniska skorzystało 267 919  podróżnych i obsłużono na nim 1 948 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 97,1 proc. wolumenu pasażerów i 101,5 proc. operacji startów i lądowań, w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku.
Szczególnie wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z kwietniem 2021 roku: 1198,7 proc. obsłużonych podróżnych i 367,5 proc. operacji. Biorąc pod uwagę wyniki z marca 2022 roku, widoczna jest również wysoka dynamika wzrostu ruchu pasażerskiego. W stosunku do trzeciego miesiąca tego roku liczba podróżnych w kwietniu zwiększyła się o 26,7 proc. W przypadku natomiast operacji lotniczych był wzrost o 8,8 proc.

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Bergamo, Rzym i Paryż.

– Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego rozpoczęliśmy z bardzo dobrymi wynikami przewozowymi, które zbliżyły się do wyników ostatniego roku przedpandemicznego. Kolejne miesiące sezonu zapowiadają się wręcz rekordowo, ponieważ spodziewamy się przekroczenia wyników roku 2019. Gdyby nie trwająca w Ukrainie wojna, siatka lotniska byłaby bogatsza o cztery ukraińskie kierunki, a wyniki przewozowe byłyby jeszcze wyższe – podkreślił Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Do rozkładu lotów w sezonie Lato 2022 wróciły po przerwie dwa bardzo ciekawe turystycznie kierunki, obsługiwane przez Ryanair: Piza i Trapani. Począwszy od maja bieżącego roku siatka połączeń lotniska zostanie wzbogacona o kolejne dwa nowe, międzynarodowe kierunki: Budapeszt i Kowno.

Hitem tegorocznego sezonu dla pasażerów planujących swój wypoczynek nad polskim morzem może okazać się, wznawiane po kilkuletniej przerwie, połączenie krajowe do Szczecina-Goleniowa. W sezonie Lato 2022 siatka połączeń lotniska obejmie łącznie 57 kierunków.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony