Partner serwisu

Modlin: Ponad 206 tys. pasażerów w lipcu. 86 proc. więcej niż w czerwcu

Rafał Dybiński 19.08.2021

Modlin: Ponad 206 tys. pasażerów w lipcu. 86 proc. więcej niż w czerwcu
fot. Modlin Airport
W lipcu bieżącego roku z usług Portu Lotniczego Warszawa/Modlin skorzystało 206 013 pasażerów. Oznacza to wzrost o ponad 86 proc. w stosunku do ubiegłego miesiąca i aż o ponad 212 proc. więcej niż w lipcu 2020 roku. Lotnisko na Mazowszu sukcesywnie rozwija swoją siatkę połączeń poprzez uruchamianie nowych kierunków, jak i wzrost liczby połączeń na istniejących trasach. W lipcu pasażerowie mogli korzystać z oferty blisko 170 połączeń tygodniowo na 54 kierunkach europejskich i pozaeuropejskich.
- Liczby te pokazują jak szybko odbudowuje się ruch pasażerski na naszym lotnisku. W lipcu osiągnęliśmy już niemal 70  proc. poziomu ruchu z lipca 2019 roku - podkreślił Leszek Chorzewski – p.o. prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Już od najbliższego sezonu zimowego miłośników taniego latania z Modlina czekają kolejne inauguracje nowych połączeń. Tym razem siatka połączeń portu zostanie wzbogacona o następujące kierunki: Helsinki (4 razy w tygodniu), Ryga (5 razy w tygodniu, Malta (3 razy w tygodniu) i Aarhus (2 razy w tygodniu).

- Nasz port jest wygodnie usytuowany dla mieszkańców stołecznej aglomeracji, a także – całej północno-wschodniej Polski. Mamy do zaoferowania wszystkim zainteresowanym bardzo atrakcyjną sieć bezpośrednich regularnych połączeń europejskich i na Bliski Wschód. Wraz z zimowym rozkładem lotów na naszym lotnisku pojawi się kilka nowych kierunków, wśród nich niezaprzeczalnym hitem będą długo wyczekiwane przez pasażerów, całoroczne połączenia do Aarhus w Danii, do stolicy Malty -Valletty, Helsinek w Finlandii i łotewskiej Rygi – dodał prezes Chorzewski.

Wakacje to przede wszystkim czas turystycznych wyjazdów, a korzystający z niskokosztowych połączeń podróżni wybierają Lotnisko Warszawa/Modlin, mając na uwadze rozbudowaną ofertę lotów, połączoną z możliwością dogodnego dojazdu do portu, zarówno ze stolicy, jak i całej Polski. Na lotnisko można dotrzeć samochodem, pociągiem czy autobusem. Bezpośrednie, regularne połączenia autobusowe do i z Warszawy zapewniają przewoźnicy Contbus i Flixbus. Od uruchomienia z lotniska pierwszych połączeń, skorzystało z niego prawie 19 milionów pasażerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony