Partner serwisu

Modlin: Nowy miesięczny rekord obsłużonych podróżnych

inf. pras. oprac. ad 12.09.2019

Modlin: Nowy miesięczny rekord obsłużonych podróżnych
fot. Flickr
Dokładnie 303 133 pasażerów – tyle wynosi od sierpnia rekord liczby obsłużonych pasażerów w jednym miesiącu na lotnisku Warszawa/Modlin. W stosunku do analogicznego miesiąca w 2018 r. jest to wzrost o 6,8 proc.
22 sierpnia odnotowany został jeszcze jeden rekord. Tego dnia obsłużonych zostało 11 310 pasażerów. Jest to najlepszy dzienny wynik przewozowy w historii Modlina. Dla porównania, w również rekordowym dla lotniska Olsztyn-Mazury sierpniu, obsłużono 19 tys. pasażerów. Tak więc podwarszawskie lotnisko potrafi wygenerować w ciągu jednego dnia ruch podobny do miesięcznych przepływów pasażerskich, z jakim mamy do czynienia na mniejszych polskich lotniskach. 

Kończący się okres wakacyjny pokazał, jak duży wpływ na zwiększony ruch w porcie miało rozpoczęcie stałej współpracy z czterema czołowymi touroperatorami w Polsce. W sierpniu z Lotniska Warszawa/Modlin skorzystało niemal 23 tysiące pasażerów czarterowych, którzy mieli do dyspozycji 8 wakacyjnych kierunków, w tym tak popularne wśród Polaków kierunki, jak Hammamet w Tunezji, Antalia w Turcji, czy Kefalonia i Kreta w Grecji. Finalizowane są plany zwiększenia siatki połączeń czarterowych na lato 2020. Touroperatorzy rozpoczęli już przedsprzedaż przyszłorocznych wakacji z wylotem z Modlina.

– Liczby mówią same za siebie – z mniejszego ze stołecznych lotnisk chce korzystać coraz więcej pasażerów. Po ośmiu miesiącach 2019 roku jest ich już 2 183 598. To o ponad 109 tysięcy więcej niż w tym samym okresie, w ubiegłym roku i wzrost na poziomie 5,3 proc. – mówi Leszek Chorzewski – p.o. Prezesa Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Ostatni okres to także czas inwestycji w infrastrukturę portu. Zakończyły się prace remontowe drogi startowej i rozpoczął się remont płyty postojowej. Siatka połączeń Ryanaira obejmuje niemal wszystkie kraje UE, a także Ukrainę, Jordanię, Izrael i Wyspy Kanaryjskie. Od kilku miesięcy lotnisko jest także bazą dla lotów czarterowych do najpopularniejszych kurortów m.in. w Tunezji, Turcji, Hiszpanii, Bułgarii i Grecji. Rejsy te oferują najwięksi touroperatorzy w Polsce – Itaka, TUI Poland, Grecos Holiday i Coral Travel. Lotnisko jest też pierwszym portem regionalnym w Polsce wyposażonym w system odprawy z użyciem bramek biometrycznych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony