Partner serwisu

Modlin: Jesteśmy w gronie najszybciej odbudowujących ruch pasażerski

Redakcja/inf. pras. 24.06.2021

Modlin: Jesteśmy w gronie najszybciej odbudowujących ruch pasażerski
fot. Modlin Airport
W najbliższym sezonie wakacyjnym Ryanair będzie wykonywał ponad 170 lotów tygodniowo z lotniska Warszawa-Modlin. W czerwcu z usług lotniska może skorzystać nawet 100 tysięcy pasażerów.
Ruch pasażerski w porcie lotniczym Warszawa/Modlin rośnie z miesiąca na miesiąc. W kwietniu br. port obsłużył ponad 22 tysiące pasażerów, w maju z usług lotniska skorzystało już ponad 47 tysięcy osób przylatujących i odlatujących. W czerwcu port spodziewa się obsłużyć nawet 100 tys. podróżnych. Ruch pasażerski podwaja się z miesiąca na miesiąc. Dzięki odbudowaniu siatki połączeń i nowym atrakcyjnym kierunkom sezon wakacyjny na podwarszawskim lotnisku zapowiada się bardzo obiecująco.

W bieżącym sezonie wakacyjnym Ryanair bazuje na lotnisku Warszawa/Modlin sześć samolotów i oferuje 55 tras, w tym aż 8 nowych: do Bari, Charkowa, Katanii, Koszyc, Pragi, na Rodos i Zakintos oraz do Zadaru. Z podwarszawskiego lotniska pasażerowie mogą wybrać się w podróż samolotem do 18 krajów europejskich i 2 azjatyckich. Największą popularnością cieszą się Wielka Brytania, Ukraina, Francja oraz Belgia. W sezonie wakacyjnym podróżni mogą skorzystać z oferty typowo wakacyjnych destynacji, w tym m.in. do Hiszpanii, Włoch, Grecji, Chorwacji, Cypru, Portugalii oraz Jordanii.

– Lotnisko Warszawa-Modlin należy w dobie pandemii do grona najszybciej odbudowujących swój ruch pasażerski wśród wszystkich polskich portów regionalnych. To dowodzi jak duże ma ono znaczenie dla polskiego lotnictwa i jak skutecznie potrafi odpowiadać na potrzeby pasażerów. Chcemy by nasze lotnisko dalej się rozwijało i służyło nie tylko mieszkańcom Mazowsza i całej północno-wschodniej Polski, ale wszystkim zainteresowanym korzystaniem z dostępnej na nim bogatej oferty lotów – wyznał Leszek Chorzewski, p.o. prezesa zarządu portu lotniczego Warszawa-Modlin.

– Ponieważ programy szczepień będą kontynuowane w nadchodzących miesiącach, a szczyt sezonu letniego jest tuż za rogiem, z radością oficjalnie rozpoczynamy nasz letni program lotów z Warszawy-Modlin. Mając na uwadze, że ograniczenia są konsekwentnie znoszone przez kolejne kraje, klienci mogą teraz rezerwować loty na zasłużony wypoczynek, wiedząc, że jeśli ich plany ulegną zmianie, będą mogli dwukrotnie przesunąć datę podróży aż do grudnia 2021 roku w ramach 0 złotych za zmianę. Aby uczcić oficjalne rozpoczęcie sezonu letniego, Ryanair wprowadził do sprzedaży bilety w cenie od 89 zł na podróże do końca października 2021 roku. Rezerwacji lotów w promocyjnych cenach można dokonać do soboty 26 czerwca do północy – powiedziała Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Decyzja o powstaniu lotniska wywarła pozytywny wpływ na rozwój regionu, miejsc pracy i zamożności jego mieszkańców. We wszystkich firmach działających na lotnisku Warszawa/Modlin zatrudnionych jest blisko dwa tysiące osób.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony