Partner serwisu

Modlin: Inauguracja połączenia do "Paryża Północy"

inf. pras 02.11.2021

Modlin: Inauguracja połączenia do "Paryża Północy"
for. Port lotniczy Warszawa-Modlin
Pod koniec października na lotnisku Warszawa-Modlin zainaugurowano nowe połączenie do Rygi. Od 28 października z podwarszawskiego portu pięć razy w tygodniu będzie można polecieć do stolicy Łotwy na pokładzie samolotów linii Ryanair.
28 października 2021 roku Port Lotniczy Warszawa-Modlin wystartował z nowym połączeniem z Lotniska Warszawa/Modlin do łotewskiej Rygi. Loty na pokładach samolotów Ryanair odbywać się będą z częstotliwością pięć razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy czwartki, soboty i niedziele. 

Ryga to stolica i największe miasto Łotwy, położone w malowniczym miejscu nad rzeką Dźwiną w pobliżu jej ujścia do Bałtyku w Zatoce Ryskiej. Ze względu na urok i liczbę zabytków architektury Ryga nazywa się Paryżem Północy.

Zabytkowe Stare Miasto uznawane jest za jedno z najpiękniejszych wśród krajów nadbałtyckich i znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Stanowi jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej.

Kilka ciekawostek na temat Rygi:

 •  1201 – rok założenia miasta, 1920 – rok odzyskania niepodległości, 1991 – staje się stolicą niepodległej Łotwy
 •  Starówka wpisana na listę zabytków UNESCO
 •  Wizytówką miasta jest plac Ratuszowy
 •  Warte zobaczenia: najwyższa katedra w tej części Europy, zamek ryski, Pomnik Wolności
 •  Targ Centralny (Rīgas Centrāltirgus) jest jednym z największych europejskich targowisk. Zadaszona część targowiska mieści się w dawnych niemieckich hangarach dla sterowców opuszczonych po I wojnie światowej.
 •  Wieżowiec Akademii Nauki Łotwy - brat bliźniak warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki.

  Siatka połączeń lotniska Warszawa/Modlin obejmować będzie zimą 46 kierunków, w tym sześć nowych. Poza wspomnianą Rygą będą to duńskie Aarhus, fińskie Helsinki, Malta, szwedzki Sztokholm i słowackie Koszyce.
 • Podziel się ze znajomymi:
  Komentarze:
  Lotniska regionalne
  Zobacz też
  Najnowsze wiadomości
  Polecane wiadomości
  Praca
  Bądź na bieżąco:
  © 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
  Pełna wersja strony