Partner serwisu

Modlin: Inauguracja lotów na Maltę, zimą trzy razy w tygodniu

Rafał Dybiński 04.11.2021

Modlin: Inauguracja lotów na Maltę, zimą trzy razy w tygodniu
fot. Piotr Bożyk
W miniony weekend na Lotnisku Warszawa-Modlin zaczął obowiązywać zimowy rozkład lotów. Wraz z nim pojawiło się kilka atrakcyjnych nowości, a jedną z najbardziej ciekawych i zarazem wyczekiwanych, jest połączenie na Maltę, które będzie realizowane przez Ryanaira trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Inauguracyjny lot wystartował we wtorek o godz. 14:20.
 – Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości dołączenia do naszej siatki połączeń kolejnego punktu. Warto zaznaczyć, że w zimowym rozkładzie lotów z naszego Lotniska znalazło się aż sześć premierowych połączeń. Jestem przekonany, że Malta stanie się jedną z głównych atrakcji turystycznych, wybieranych tej zimy przez naszych pasażerów – mówi Tomasz Szymczak, p. o. prezesa zarządu portu Warszawa-Modlin.

Rejs z lotniska Warszawa/Modlin do Valletty – najdalej wysuniętej stolicy w Europie, trwa trzy godziny a bilety, według danych przewoźnika, można znaleźć już za cenę nieco ponad 200 zł w dwie strony. Rozkład lotów na sezon zima 2021/2022 jest jednym z najbardziej rozbudowanych w historii lotniska Warszawa-Modlin. W siatce połączeń Ryanair znajduje się 46 kierunków, do 21 krajów w Europie i dwa w Azji, w tym sześć premierowych. Poza Maltą są to: Aarhus, które startuje 3 grudnia, z częstotliwością dwa razy w tygodniu, Helsinki (cztery razy w tygodniu), Koszyce (dwa razy w tygodniu), Ryga (pięć razy w tygodniu) i Sztokholm (pięć razy w tygodniu).

Tradycyjnie, najwięcej lotów zaplanowanych jest na kierunkach brytyjskich, na osiem lotnisk (Birmingham, Bristol, East Midlands, Edynburg, Leeds, Liverpool, Londyn-Stansted, Manchester). Następne w kolejności jest siedem miast Półwyspu Apenińskiego, z lotniskami w Bergamo, Bolonii, Bari, Rzymie, Katanii, Neapolu i Treviso. W Hiszpanii natomiast podróżni mogą skorzystać z sześciu sprawdzonych kierunków – Alicante, Barcelony, Madrytu, Malagi, Teneryfy i Walencji. Po przerwie do rozkładu powracają także połączenia do Tel Awiwu.

Lotnisko Warszawa-Modlin to port pierwszego wyboru dla wielu warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Od uruchomienia pierwszych połączeń, skorzystało z niego ponad 19 mln pasażerów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony