Partner serwisu

Modlin: Część terminala czasowo niedostępna dla pasażerów z powodu inwestycji

Redakcja/inf. pras. 26.05.2022

Modlin: Część terminala czasowo niedostępna dla pasażerów z powodu inwestycji
fot. Port Lotniczy Warszawa-Modlin
Lotnisko Warszawa/Modlin poinformowało w mediach społecznościowych, że 25 maja rozpoczęła się rozbudowa sklepu Duty Free w strefie odlotów. Część terminala będzie w związku z tym czasowo niedostępna dla pasażerów.
Mazowiecki port przeprasza za utrudnienia i zapewnia, że prace będą prowadzone również w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć do minimum uciążliwości dla użytkowników lotniska i jak najszybciej je zakończyć.

Przebudowa strefy handlowej jest pierwszym krokiem poprawy funkcjonalności terminala i polepszenia komfortu pasażerów. W rezultacie dostępna dla nich powierzchnia zostanie znacznie powiększona. Na antresoli terminala powstanie nowa strefa restauracyjna. Rozbudowany zostanie także węzeł sanitarny.

Pierwszy pełny miesiąc sezonu letniego potwierdził szybką odbudowę ruchu pasażerskiego w Modlinie. W kwietniu z usług lotniska skorzystało 267 919 podróżnych i obsłużono na nim 1948 operacji lotniczych. Stanowiło to odpowiednio 97,1 proc. wolumenu pasażerów oraz 101,5 proc. operacji startów i lądowań, w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku. Więcej o tym informowaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Trzy pierwsze miesiące bieżącego roku przyniosły natomiast 4514 operacji lotniczych. W pierwszym kwartale z usług mazowieckiego portu skorzystało łącznie 525 566 pasażerów. Stanowiło to odpowiednio 73,1 proc. wolumenu podróżnych oraz 89,6 proc. operacji startów i lądowań, w odniesieniu do analogicznego okresu sprzed trzech lat. W minionym kwartale pasażerowie tradycyjnie najczęściej wybierali Londyn. Więcej o tym informowaliśmy z kolei w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony