Partner serwisu

Modlin chwali się kwartalnymi wynikami. Ponad 525 tys. pasażerów

Redakcja/inf. pras. 28.04.2022

Modlin chwali się kwartalnymi wynikami. Ponad 525 tys. pasażerów
fot. Piotr Bożyk
Trzy pierwsze miesiące roku 2022 na Lotnisku Warszawa/Modlin potwierdzają odbudowę ruchu pasażerskiego. W pierwszym kwartale z usług lotniska skorzystało 525 566 pasażerów i obsłużono na nim 4 514 operacji lotniczych.
Stanowiło to odpowiednio 73,1 proc. wolumenu pasażerów i 89,6 proc. operacji startów i lądowań, w stosunku do analogicznego okresu z 2019 roku. Biorąc natomiast pod uwagę statystyki tylko marca bieżącego roku, to widoczna jest znaczna poprawa wyników pod względem obsłużonego ruchu pasażerskiego. 211 488 pasażerów stanowiło 82,9 proc. całkowitego wolumenu pasażerskiego z marca 2019 roku.

W minionym kwartale pasażerowie tradycyjnie najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Bergamo, Dublin, Brukselę i Rzym.

– Nowy rok rozpoczęliśmy z nowymi nadziejami, nie tylko dla naszego Lotniska, ale też całej branży. Perspektywy i plany są bardzo ciekawe. Dynamicznej odbudowie ruchu lotniczego sprzyja m.in. znoszenie obostrzeń w podróżowaniu w Europie, w tym w Polsce. Oferta lotów z naszego lotniska w sezonie rozkładowym Lato 2022, obejmująca łącznie 57 kierunków, z pewnością będzie cieszyć się zainteresowaniem ze strony naszych pasażerów. Dalszy niezakłócony rozwój zależy jednak od zakończenia wojny w Ukrainie – przyznał Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Już w marcu do rozkładu lotów wróciły po przerwie dwa bardzo ciekawe turystycznie kierunki, obsługiwane przez Ryanair: Piza i Trapani. Począwszy od maja siatka połączeń zostanie wzbogacona o kolejne dwa nowe, międzynarodowe kierunki: Budapeszt i Kowno. Jednak hitem tegorocznego sezonu dla pasażerów planujących swój wypoczynek nad polskim morzem może okazać się, wznawiane po kilkuletniej przerwie, połączenie krajowe do Szczecina-Goleniowa. W sezonie Lato 2022 siatka połączeń lotniska obejmie łącznie 57 kierunków.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony