Partner serwisu

Modlin: B737 Gamechanger SP-RZB już w „domu”

simetra 07.10.2021

Modlin: B737 Gamechanger SP-RZB już w „domu”
fot. Port Warszawa-Modlin
Boeing 737-8200 Gamechanger (szerzej znany jako MAX) w barwach Buzz (Grupa Ryanair) o numerze SP-RZB wylądował w środę na lotnisku w Modlinie. To pierwsza maszyna, która zostanie zbazowana w podwarszawskim porcie.
Lotnisko informuje, że do końca roku stanie się „domem” dla trzech owych samolotów Buzz.

Kilka tygodni temu Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz opowiadał o planach przewoźnika związanych z lotniskiem w Modlinie. – Będzie tutaj zbazowanych zimą siedem samolotów, które obsłużą 46 tras, w tym pięć nowych – mówił. Podkreślał, że spółka zapewnia w Modlinie 200 miejsc pracy i zakłada przewiezienie 3 mln pasażerów.

We wrześniu Ryanair ogłosił swój rozkład rejsów z Polski w najbliższym sezonie zimowym. Tani przewoźnik z Irlandii uruchomi w sumie 25 nowych tras. Nowe połączenia zyskają Gdańsk, Kraków, Poznań, Wrocław oraz port Warszawa-Modlin. Z lotniska na Mazowszu będzie można przemieścić się do Aarhus, Helsinek, Rygi, Sztokholmu i na Maltę.

– Odbierzemy 55 nowych samolotów boeing 737-800 "Gamechanger". Osiem z nich trafi do floty Buzz w Polsce. Jesteśmy dumni z uruchomienia 25 nowych tras z Polski. Będziemy łącznie oferować 220 połączeń z dwunastu polskich lotnisk – podkreślał wówczas Michael O'Leary, szef Ryanaira.

W połowie czerwca pierwszy z zamówionych przez Ryanaira Boeingów 737 MAX 8 dotarł na lotnisko w Dublinie. Przewoźni zrezygnował jednak z używania dotychczasowej nazwy, która po wcześniejszych katastrofach i długim uziemieniu maszyn nie kojarzyła się pasażerom zbyt dobrze. MAX-y Ryanaira zostały więc Boeingami 737-8200 Gamechanger.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony