Partner serwisu

Mniej lotów do Polski, więcej na Karaiby i do Grecji. Lufthansa stawia na wakacyjne trasy

Rafał Dybiński 01.03.2021

Mniej lotów do Polski, więcej na Karaiby i do Grecji. Lufthansa stawia na wakacyjne trasy
fot. Lufthansa
Linie lotnicze z grupy Lufthansa zwiększą w letnim rozkładzie rejsów oferowanie do wakacyjnych destynacji ze szczególnym naciskiem na Karaiby, Wyspy Kanaryjskie oraz Grecję. 20 nowych takich tras będzie z Frankfurtu nad Menem, a trzynaście z Monachium. Ze stolicy Bawarii nie polecimy już jednak do Katowic i Rzeszowa.
– Oferujemy silniejszy niż kiedykolwiek harmonogram rekreacyjnych połączeń. Oczekujemy, że wiele krajów złagodzi restrykcje dotyczące podróżowania w okresie letnim, ponieważ coraz więcej osób jest zaszczepionych. Wiemy, że popyt gwałtownie wzrośnie, gdy tylko zniesione zostaną ograniczenia w podróżowaniu. Będziemy dobrze przygotowani, aby sprostać temu wyzwaniu. Dostrzegamy wielkie pragnienie podróżowania i wierzymy, że najbliższe lato to potwierdzi – podkreślił Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.

Narodowy przewoźnik powietrzny Niemiec i jego spółki zależne w Austrii, Belgii, Szwajcarii oraz we Włoszech zaproponują więcej tras na Wyspy Kanaryjskie i do Grecji. Dotarcie na wyspy Morza Egejskiego oraz hiszpański archipelag będzie jeszcze łatwiejsze zarówno z Frankfurtu nad Menem, jak i Monachium. Poza tym z największego miasta Hesji będzie można przemieścić się do bułgarskiej Warny, cypryjskiego Pafos, chorwackiej Rijeki, włoskiej Lamezia Terme, tunezyjskiej Dżerby, portugalskiego Ponta Delgada na Azorach. Stolica Bawarii zyska natomiast rejsy do hiszpańskiego Jerez, egipskiej Hurghady, a także do Chanii na Krecie, Prewezy i Kawali oraz na Mykonos, Kos i Zakintos.

Powołane do życia niedawno Eurowings Discover zaoferują wiele długodystansowych połączeń z Frankfurtu nad Menem. Trzy w tygodniu z największego miasta Hesji będzie można polecieć do Punta Cana na Dominikanie, a dwa razy w tygodniu na wyspę Zanzibar z międzylądowaniem w Mombasie w Kenii. Od czerwca ruszą dodatkowo bezpośrednie rejsy do Anchorage. Do największego miasta stanu Alaska będzie można przemieścić się dwa razy w tygodniu. Przez cały rok funkcjonować będzie jeszcze połączenie na Mauritius, dokąd będzie można polecieć również dwa razy w tygodniu.

Wakacyjne trasy długodystansowe uzupełni Lufthansa. Narodowy przewoźnik Niemiec trzy razy w tygodniu zaoferuje rejsy do Male na Malediwach. Będzie też coś dla tych, którzy myślą bardziej o urlopie dopiero późną jesienią 2021 roku. Eurowings Discover polecą bowiem od 1 listopada trzy razy w tygodniu do Montego Bay na Jamajce oraz do Varadero na Kubie.

W letnim rozkładzie Lufthansy zabraknie jednak rejsów do Rzeszowa i Katowic z Monachium. Trzy razy dziennie dolecimy natomiast ze stolicy Bawarii do Warszawy, a dwa razy na dobę do Gdańska, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Połączenia będą przywracane stopniowo w zależności do rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony