Partner serwisu

Mitsubishi Aircraft zamknie wszystkie oddziały poza Japonią. Odkłada także rozwój SpaceJet M100

Avgeek 24.05.2020

Mitsubishi Aircraft zamknie wszystkie oddziały poza Japonią. Odkłada także rozwój SpaceJet M100
SpaceJet M90fot. Piotr Bożyk
Mitsubishi Aircraft zamyka wszystkie swoje lokalizacje poza Japonią i przenosi wszystkie działania związane z programem SpaceJet z powrotem do swojej siedziby głównej w Nagoi w Japonii. To odpowiedź na presję kosztową w związku ze spowolnieniem lotniczym spowodowanym koronawirusem.
Mitsubishi Aircraft Corporation twierdzi, że w ramach konsolidacji swoich usług do Japonii firma przerwie testy w locie 90-miejscowego odrzutowca regionalnego SpaceJet M90 i zawiesi rozwój 76-osobowego M100. Producent obecnie kontynuuje starania o certyfikację M90, choć działania te na razie zostaną przeniesione do walidacji i innych prac biurowych. Mitsubishi twierdzi, że firma ponownie oceni plan certyfikacji M90 po osiągnięciu tegorocznych celów budżetowych. Japońska firma testowała w locie typ M90 ​​w USA w Moses Lake oraz w Japonii.

Zamknięcia oddziałów są kierowane na wszystkie lokalizacje poza Japonią. Mitsubishi Aircraft na razie nie ogłosił żadnych zmian w planie, zgodnie z którym jego macierzysty Mitsubishi Heavy Industries (MHI) przejęło program CRJ Bombardiera za 550 milionów dolarów. Zaledwie kilkanaście dni temu Mitsubishi i Bombardier poinformowali, że umowa zostanie sfinalizowana 1 czerwca.

Wiadomość o wstrzymaniu zagranicznych działań nastąpiła po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu jak Mitsubishi Heavy Industries zmniejszy o połowę budżet SpaceJet na rok finansowy kończący się 31 marca 2021 r. W tym czasie MHI zapowiedziało także, że dokona przeglądu rozwoju M100, który Mitsubishi Aircraft zaoferowało podczas ubiegłorocznego Paris Air Show.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony