Partner serwisu

Minister Adamczyk otworzył Forum Lotnicze 2017

Jakub Madrjas 14.09.2017

Minister Adamczyk otworzył Forum Lotnicze 2017
Fot. Rynek Lotniczy
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk zainaugurował Forum Lotnicze 2017, które odbywa się dziś (14 września) w Warszawie. W swoim wystąpieniu wskazał na szereg wyzwań, przed którym stoi branża w naszym kraju.
Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR i portal Rynek-Lotniczy.pl. Tegoroczną, trzecią już edycję Forum zdominują dyskusje na temat skutków Brexitu dla branży lotniczej, budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, unijnej strategii dla branży, rynku dronów, potencjału Polski w europejskim systemie zarządzania przestrzenią powietrzną, przemysłu lotniczego oraz hałasu.

- To szczególny zaszczyt, ponieważ stoję przed ekspertami rynku lotniczego z Polski i nie tylko z Polski. Witam również przedstawicieli biznesu, z którego chcemy czerpać wiedzę i inspiracje, które będą szczególnie przydatne przy rozwoju transportu lotniczego w Polsce – podkreślił Andrzej Adamczyk. - Wiedzę na temat rynku wynoszę właśnie od Państwa, z debat i dyskusji – dodał Adamczyk.

Adamczyk odniósł się m.in. do prac Komisji Europejskiej nad wspólnym rynkiem lotniczym. Jak podkreślił, KE proponuje rozwiązania, które istotnie utrudnią dostęp do wspólnego rynku podmiotom spoza Unii. – Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że jest to korzystne dla przewoźników europejskich. Podzielamy jednak zdanie wielu państw Unii, że te działania wzmacniają tylko część przewoźników na rynku – mówił minister. Zaapelował również do środowiska lotniczego o wypracowanie stanowiska na ten temat.

Minister wymienił szereg wyzwań, przed którym stoi transport lotniczy w Polsce. Jednym z nich jest decyzja o ograniczeniu nocnych lotów z lotniska Chopina, co jak przyznał Adamczyk, bardzo skomplikuje operacje w porcie, ale jest konieczne. Kolejnym jest Brexit- szczególnie w kontekście dużego ruchu lotniczego do Wielkiej Brytanii. Następnym - rynek dronów – jeden z najdynamiczniej rozwijających się na Starym Kontynencie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony