Partner serwisu

Mieszkańcy Kujaw i Pomorza znów latają z Bydgoszczy do Kijowa

inf. pras 04.11.2021

Mieszkańcy Kujaw i Pomorza znów latają z Bydgoszczy do Kijowa
fot. Port Lotniczy Bydgoszcz
Minionej niedzieli wróciły rejsy z regionalnego portu w Bydgoszczy do lotniska Kijów-Boryspol. Loty do stolicy Ukrainy odbywają się dwa razy w tygodniu, w każdą środę i niedzielę.
Na studia, do pracy, by odwiedzić najbliższych – różne powody, cel ten sam. W niedzielę pierwsi pasażerowie przylecieli z Kijowa do Bydgoszczy. Niektórzy wiele miesięcy czekali, by spotkać się z najbliższymi – nie dziwią zatem pełne emocji powitania w terminalu lotniska Bydgoszcz. Od teraz podróż z regionu Kujaw i Pomorza do stolicy Ukrainy znów jest możliwa w zaledwie dwie godziny. Rejsy realizuje irlandzki przewoźnik Ryanair.

– Wznowienie lotów do Kijowa to bardzo dobra wiadomość przede wszystkim dla studentów i pracowników z Ukrainy, którzy mieszkają w Bydgoszczy. Jestem przekonany, że zainteresowanie lotami będzie bardzo duże, bo skorzystają z niego nie tylko mieszkańcy Kijowa, także okolic. W tej chwili loty, to najbardziej komfortowa, najszybsza, a dzięki atrakcyjnym cenom biletów również najtańsza możliwość podróży na Ukrainę – podkreślił Krzysztof Sikora, Konsul Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy. – Ukraina to nie tylko kraj osławionych stepów, rozległych lasów, pięknych gór i wybrzeża Morza Czarnego, ale także kraj o dobrych tradycjach kulinarnych. Kijowskie legendarne restauracje i lokalne klimatyczne knajpki czarują tradycyjnymi przysmakami –  dodał Sikora.

Natomiast pasażerom głodnym przygód polecamy wycieczkę do Czarnobyla, miasta gdzie czas się zatrzymał w 1986 roku po awarii jednego z reaktorów elektrowni jądrowej. Przywrócone połączenie to okazja, aby znów odkrywać nowe miejsca w Europie. Inne najbardziej popularne atrakcje Kijowa to połyskujące w słońcu kopuły cerkwi i Majdan.

– Loty do Kijowa zostały zaplanowane w taki sposób, aby w kilka dni poznać tradycje, historię i kulturę Ukrainy, odwiedzić najważniejsze miejsca związane z tożsamością narodową Ukraińców. To również połączenie, które daje możliwość szybkiego podróżowania obywatelom Ukrainy, którzy pracują na Kujawach i Pomorzu oraz dla ich rodzin, by częściej mogli odwiedzać najbliższych – stwierdził Tomasz Moraczewski, prezes portu w Bydgoszczy. – Każde dodatkowe połączenie zwiększa dostępność komunikacyjną do naszego województwa – podsumował Moraczewski.

Loty do portu Kijowa-Boryspol odbywają się na pokładzie boeinga linii lotniczej Ryanair dwa razy w tygodniu. Podróż trwa niespełna dwie godziny. Samolot do Kijowa odlatuje w środę o godzinie 17:35 i na miejscu jest o 20:20 (czasu lokalnego), natomiast rejs powrotny zaplanowany jest na godzinę 20:55 z lądowaniem w Bydgoszczy o 21:50. W niedzielę mieszkańcy Kujaw i Pomorza wylecą do stolicy Ukrainy o godzinie 17:45 i wylądują o 20:30. Niedzielne rejsy powrotne realizowane będą o 21:05, a samolot wyląduje o godz. 22:00.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony