Partner serwisu

Michał Szaniawski p.o. prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej

Emilia Derewienko 10.04.2019

Michał Szaniawski p.o. prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej
fot. Polska Agencja Kosmiczna
Michał Szaniawski został mianowany przez premiera Mateusza Morawieckiego na p.o. prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej. Decyzja związana jest ze złożeniem rezygnacji przez dotychczasowego prezesa PAK, dr hab. Grzegorza Bronę.
Michał Szaniawski będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej przez trzy miesiące, do czasu powołania prezesa agencji. Odchodzący dr hab. Grzegorz Brona piastował stanowisko prezesa PAK od 14 marca 2018 roku.

Szaniawski jest absolwentem Katholieke Universiteit Leuven (Belgia) oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył specjalistyczne kursy na International Space University w Strasburgu oraz Wirtschaftsuniversität w Wiedniu. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego.

W ostatnich latach był wiceprezesem Agencji Rozwoju Przemysłu oraz doradcą ministra Przedsiębiorczości i Technologii. W tym czasie odpowiadał m.in. za stworzenie Programu Wsparcia Sektora Technologii Kosmicznych w Polsce oraz za negocjacje w sprawie przystąpienia Polski do Inicjatywy Unii Europejskiej dotyczącej Ram Wsparcia Obserwacji i Śledzenia Obiektów Kosmicznych (EU SST). Od listopada 2018 r. był członkiem Rady Polskiej Agencji Kosmicznej.

– Dotychczasowe osiągnięcia Polskiej Agencji Kosmicznej, takie jak dołączenie Polski do europejskiego Konsorcjum SST i klastra robotyki kosmicznej PERASPERA czy opracowanie Krajowego Programu Kosmicznego stanowią doskonały fundament dla dalszej działalności agencji i budują nową przestrzeń dla rozwoju krajowego sektora kosmicznego. Dziękuję dr. Bronie za jego zaangażowanie – powiedział Michał Szaniawski.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony