Partner serwisu

Meoni: Loty do Argentyny możliwe w październiku

Rafał Dybiński 13.09.2020

Meoni: Loty do Argentyny możliwe w październiku
fot. Boeing Media
Krajowe i międzynarodowe trasy mogą zostać uruchomione w przyszłym miesiącu – zdradził minister transportu Argentyny Mario Meoni. Propozycja wyszła od prezydenta Alberto Fernandeza, który wkrótce podejmie ostateczną decyzję o zniesieniu ograniczeń w podróżowaniu.
Argentyna wprowadziła surowe restrykcje, które miały uchronić południowoamerykańskie państwo przed rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, pod koniec marca bieżącego roku. Na początku kwietnia z kolei Krajowa Administracja Lotnictwa Cywilnego zakazała przewoźnikom sprzedaży biletów na loty aż do 1 września. Dyrektywa została później przedłużona do północy 20 września.

Kraina Srebra pozostaje w ten sposób największym rynkiem w całej Ameryce Łacińskiej, w którym obowiązuje całkowity zakaz lotów. Wcześniej IATA ostrzegła decydentów z Buenos Aires, że branża nie może akceptować dalszych przesunięć terminów ponownego otwarcia kraju i potrzebuje wyjaśnień, kiedy można wznowić loty.

Restrykcje w Argentynie miały bezpośredni wpływ na kondycję chilijskiej grupy LATAM, która złożyła pod koniec maja wniosek o postępowanie naprawcze pod nadzorem sądu w Nowym Jorku. Działalność jej spółki zależnej w Krainie Srebra została zawieszona na czas nieokreślony z powodu nieopłacalności projektu w wyniku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

LATAM Argentina obsługiwała loty do dwunastu krajowych destynacji, a także międzynarodowe rejsy do Limy w Peru, Santiago w Chile, Sao Paulo w Brazylii oraz Miami w Stanach Zjednoczonych. Przewoźnik przed rokiem przewiózł 13 mln pasażerów i miał 16 proc. udziału w krajowym rynku. Więcej podróżnych obsłużyła jedynie narodowa Aerolineas Argentinas. Ogromna niepewność sprawiła, że linie Air New Zealand, Emirates i Qatar Airways anulowały połączenia do Buenos Aires z Auckland, Dubaju i Doha. Przewoźnicy potwierdzili później, że nie zamierzają wznowić tych tras po ponownym otwarciu granic.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony