Partner serwisu

MAX na dobrej drodze do powrotu. Zakończyły się loty testowe

Emilia Derewienko 15.09.2020

MAX na dobrej drodze do powrotu. Zakończyły się loty testowe
fot. Piotr Bożyk
Europejska agencja ds. bezpieczeństwa lotniczego, EASA, zakończyła w Kanadzie loty testowe Boeinga 737 MAX. Przedstawiciele władz organizacji lotniczych ocenią możliwości samolotu przed powrotem do służby. Dane zostaną przeanalizowane przed Radą, która zbierze się w sprawie MAX-ów w tym tygodniu.
Boeingi 737 MAX są uziemione od marca 2019 roku na całym świecie, po dwóch katastrofach tego modelu, w których zginęło łącznie 350 osób. Od tamtego czasu, aby przywrócić MAX-y do służby, producent samolotu współpracował z wieloma agencjami certyfikującymi.

EASA, Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, ujawniła, że zakończyła loty testowe Boeinga 737 MAX. Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu związane z COVID-19 loty rozpoczęły się i zakończyły w Vancouver. W sumie, według danych FlightRadar24.com, przeprowadzono sześć lotów testowych. Samolot użyty do testów to N7021S, czyli Boeing 737 MAX 7, to najmniejsza maszyna z rodziny MAX-ów.

Każdego dnia samolot startował i lądował w Vancouver, gdzie prawdopodobnie przebywali przedstawiciele EASA. Aby odbyć testy, samolot wyruszył z Seattle w poniedziałek 8 września i leciał przez pół godziny, aby odebrać przedstawicieli agencji z Vancouver. Po wylocie z Vancouver, maszyna odbyła lot o godz. 14:16 do Moses Lake, magazynu Boeinga 737 MAX. Następnie samolot wykonał lot powrotny o 1:12 do Vancouver, po czym wrócił na noc na Boeing Field.

We wtorek (9 września), po ponownym przybyciu do Moses Lake, samolot wykonywał wiele manewrów. Kolejnego dnia, 10 września, samolot zakończył ostatni dzień lotów testowych. Po wylocie z Boeing Field wykonano tylko jeden, prawie 2,5-godzinny lot, głównie w przestrzeni powietrznej Stanów Zjednoczonych. Zakończył on 9,5 godziny lotów testowych z przedstawicielami EASA na pokładzie.

Trzy organy: EASA, Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) i Transport Canada zakończyły właśnie loty testowe B737 MAX. Instytucje, wraz z przedstawicielami innych krajów, spotkają się teraz w Londynie-Gatwick aby omówić swoje dane i potencjalną ścieżkę ponownej certyfikacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony