Partner serwisu

Marzec pełen wzrostów w airBaltic. Prawie pięć razy lepiej niż przed rokiem

Rafał Dybiński 10.04.2022

Marzec pełen wzrostów w airBaltic. Prawie pięć razy lepiej niż przed rokiem
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic obsłużyły w marcu 161 100 pasażerów – poinformował przewoźnik z Łotwy w oficjalnym komunikacie.
Wynik z trzeciego miesiąca bieżącego roku jest prawie pięć razy większy (a dokładnie 452 proc.) niż w tym samym okresie ubiegłego roku. – Sezon letni oficjalnie się rozpoczął, co oznacza, że latamy więcej, a wzrasta również wskaźnik wypełnienia samolotów – podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

– Tego lata polecimy na ponad 90 trasach. Przemysł lotniczy i świat jako całość stanęły w obliczu wielu wyzwań w ciągu ostatnich dwóch lat, ale kontynuujemy naszą drogę do ożywienia – dodał Gauss.

Bałtyckie linie lotnicze zrealizowały w marcu 2380 rejsów. To o 261 proc. więcej aniżeli w tym samym okresie ubiegłego roku, kiedy wykonano 660 lotów.

15-minutowy wskaźnik punktualności rejsów osiągnął poziom 92,8 proc. Oznacza to, że ponad 92 z każdych 100 rejsów airBaltic wystartowało w zaplanowanym czasie lub z opóźnieniem nie większym niż kwadrans. Przed rokiem w marcu ten wskaźnik był na poziomie 96 proc.

Przewoźnik z Europy Wschodniej, którego ujednolicona flota składa się już z 33 odrzutowców wersji A220-300, aktualnie oferuje z Rygi, Tallina i Wilna loty do ponad 70 miejsc docelowych w Europie i na Bliskim Wschodzie. Ponadto potwierdził założenie nowej bazy poza Litwą, Łotwą i Estonią.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony