Partner serwisu

Maltańska Lauda Europe wystartuje jeszcze w III kwartale 2020 r.

Avgeek 29.08.2020

Maltańska Lauda Europe wystartuje jeszcze w III kwartale 2020 r.
Fot. Alain Charpentier
inia Lauda Europe zaplanowała start na 13 września 2020 r., a jej inauguracyjny lot został wstępnie zaplanowany z Palma de Mallorca do Memmingen. Taką informację pokazuje analiza internetowego systemu rezerwacji macierzystego Ryanaira - donosi portal ch-aviation.com.
Nowa maltańska spółka zależna Ryanair Holdings Group ma zastąpić linię Lauda (OE), która zostanie zamknięta. Lauda Europe przejmie obsługę airbusów A320-200 od Laudy i będzie działać wyłącznie jako techniczny operator w leasingu w formule wet-lease czyli z załogą oraz pod kodem „FR” Ryanaira.

Do 26 sierpnia 2020 r. Lauda Europe nie otrzymała jeszcze certyfikatu maltańskiego przewoźnika lotniczego. W związku z tym żaden z samolotów Laudy nie został dotychczas przeniesiony do maltańskiego rejestru statków powietrznych. Austriacka linia, jedyny operator Airbusów w ramach Ryanair Holdings, posiada obecnie flotę 30 A320-200 i nie planuje w najbliższym czasie jej powiększać.

Ryanair na razie odmówił potwierdzenia, że Lauda Europe wystartuje 13 września br. W oświadczeniu przesłanym do redakcji ch-aviation, niskokosztowiec przekazał jedynie swój wcześniejszy komunikat prasowy, w którym poinformował, że linia Lauda Europe będzie operacyjna przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2021/22.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony