Partner serwisu

Majowa ofensywa Ryanaira z portu stolicy Aragonii

Rafał Dybiński 20.04.2021

Majowa ofensywa Ryanaira z portu stolicy Aragonii
fot. Aeropuerto de Zaragoza
Lotnisko w Saragossie zaoferuje podróżnym od maja czternaście tras i 46 rejsów tygodniowo. Port stolicy Aragonii radził sobie bardzo dobrze podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 dzięki operacjom cargo, których z każdym miesiącem było coraz więcej, ale wiosną dojdą również długo wyczekiwane nowe rejsy pasażerskie.
Na lotnisku w Saragossie lądują aktualnie jedynie samoloty Wizz Air oraz Binter Canarias. Tani przewoźnik z Węgier oferuje rejsy do Bukaresztu i Kluż-Napoki w Rumunii, natomiast niskokosztowiec z Wysp Kanaryjskich do dwóch portów (Gran Canaria i Teneryfa) na hiszpańskim archipelagu na Oceanie Atlantyckim. Za dwa tygdodnie pojawią jednak nowe połączenia krajowe i międzynarodowe.

Największą aktywność wykaże Ryanair. Tani przewoźnik z Irlandii zaoferuje od 3 maja rejsy do belgijskiego lotniska Bruksela-Charleroi, francuskiego portu Paryż-Beauvais, włoskiego Mediolan-Bergamo, brytyjskiego Londyn-Stansted, austriackiego Wiednia, portugalskiej Lizbony i marokańskiego Marrakeszu. Poza tym linie lotnicze z Zielonej Wyspy uruchomią krajowe trasy ze stolicy Aragonii do Palma de Mallorca i Santiago de Compostela.

Ofertę z Saragossy uzupełnią od maja jeszcze Vueling i Air Europa. Obaj tani przewoźnicy będą konkurować z Ryanairem w obsłudze połączenia do Palma de Mallorca. Air Europa ponadto doleci również do portu Gran Canaria, położonego niedaleko Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich.Lotnisko w stolicy Aragonii posiada dwa pasy startowe. Jeden z kierunkiem 12R/30L o długości 3,718 km i drugi z kierunkiem 12L/30R o długości 3 km. Tuż przed kryzysem wywołanym wirusem COVID-19 port obsłużył w całym 2019 roku 467 774 pasażerów. Rekordowe 751 097 podróżnych odprawiono w 2011 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony