Partner serwisu

Maj cztery razy lepszy niż przed rokiem w airBaltic

Rafał Dybiński 13.06.2022

Maj cztery razy lepszy niż przed rokiem w airBaltic
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze airBaltic obsłużyły w maju 284 700 pasażerów – poinformował przewoźnik z Łotwy w oficjalnym komunikacie.
Wynik z piątego miesiąca bieżącego roku jest o 323 proc. lepszy niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wówczas airBaltic przewiozły 67 300 pasażerów, czyli ponad czterokrotnie mniej niż w maju 2022 roku.

– Większość ograniczeń związanych z COVID-19 została zniesiona w wielu regionach świata i dostrzegamy rosnący popyt wśród podróżujących zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych. Odzwierciedlają to wyniki osiągnięte w maju, a także liczby rezerwacji na zbliżające się wakacyjne miesiące. Trwa ożywienie po pandemii, dlatego spodziewamy się, że latem przewieziemy jeszcze więcej pasażerów – podkreślił Martin Gauss, prezes airBaltic.

Bałtyckie linie lotnicze zrealizowały w maju 3490 rejsów. To o 166 proc. więcej aniżeli w tym samym okresie ubiegłego roku. Wówczas przewoźnik z Łotwy wykonał 1310 lotów.

Niedawno airBaltic zainaugurowały rejsy między Tampere i Amsterdamem. Linie lotnicze z Łotwy obsługują trasę z nowej swojej bazy w Finlandii dwa razy w tygodniu. Oprócz połączenia do Holandii airBaltic oferują z Tampere także rejsy do Oslo, Kopenhagi, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Malagi, Rygi oraz na grecką wyspę Rodos. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Przewoźnik z Łotwy aktualnie oferuje loty do ponad 70 miejsc docelowych w Europie i na Bliskim Wschodzie ze swoich czterech baz w regionie Bałtyku. Jego jednolita flota składa się już z 36. airbusów A220-300.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony