Partner serwisu

Maciej Wilk prezesem LOT Polish Airlines

Redakcja/inf. pras. 13.04.2021

Maciej Wilk prezesem LOT Polish Airlines
fot. Piotr Bożyk
Maciej Wilk został powołany na stanowisko prezesa spółki LOT Polish Airlines SA – poinformowała w oficjalnym komunikacie Polska Grupa Lotnicza.
Były członek zarządu ds. operacyjnych Polskich Linii Lotniczych LOT uzyskał największą liczbę punktów i wygrał postępowanie kwalifikacyjne Rady Nadzorczej spółki, założonej pod koniec maja ubiegłego roku.

Maciej Wilk był związany z narodowym przewoźnikiem znad Wisły od 2010 roku. Wówczas jako konsultant PwC Polska przygotowywał restrukturyzację PLL LOT na potrzeby postępowania przed Komisją Europejską. Trzy lata później objął funkcję dyrektora biura planowania i kontrolingu, a następnie pełnił przez 24 miesiące obowiązki prokurenta, nadzorując kwestie finansowo-ekonomiczne, a także dotyczące wyboru nowej floty samolotów. Na członka zarządu ds. operacyjnych został powołany w 2018 roku.

Niedawno Wirtualny Nowy Przemysł, powołując się na słowa wiceministra aktywów państwowych Macieja Małeckiego, ujawnił, że LOT Polish Airlines zostaną zastąpione po rebrandingu nowymi LOT Airlines, które mają być rentowną spółką, działającą w obszarach dotychczas źle lub w ogóle niezagospodarowanych przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Nadzorem narodowych przewoźników zajmie się Polska Grupa Lotnicza.

– Największy kryzys w historii lotnictwa wymusza działanie z dużą delikatnością. Chcemy, żeby nasze spółki były krok do przodu przed konkurentami. Polska Grupa Lotnicza zebrała pod swoje skrzydła podmioty lotnicze z sektora Skarbu Państwa, żeby nie dochodziło do takich sytuacji, jak wtedy, gdy PLL LOT i Eurolot bez żadnej taryfy ulgowej rywalizowały o pasażerów na tym samym rynku. Skończyło się to bardzo źle – podkreślił Małecki. Więcej o tym pisaliśmy już w TYM TEKŚCIE.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony