Partner serwisu

Luzowanie obostrzeń. 75% pojemności w transporcie publicznym

Michał Szymajda, Jakub Madrjas 02.06.2021

Luzowanie obostrzeń. 75% pojemności w transporcie publicznym
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na konferencji prasowej o kolejnych krokach rządu w sprawie luzowania obostrzeń w kolejnych tygodniach - aż do 25 czerwca. W transporcie publicznym limit osób zostanie podniesiony z 50% do 75%.
Już we wtorek 1 czerwca szef resortu zdrowia zapowiedział, że w sprawie obostrzeń możemy spodziewać się „kosmetycznych” zmian, dodając przy tym, że zasady obowiązujące w Polsce są „liberalne”. Co więcej liczba zachorowań spada, a 1 czerwca zanotowano jedynie prawie 600 zakażeń.

Jak zapowiedział Niedzielski, od 6 czerwca zmiany dotyczyć będą:

- Targów konferencyjnych, gdzie ustala się limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych
- Sal zabaw dla dzieci z limitem 1 osoby na 15 metrów kwadratowych
- Imprez i zgromadzeń (Zwiększony limit do 150 osób. Do tej pory limit wynosił 50 osób).
- Transportu zbiorowego (75% obłożenia danego środka transportu z obowiązkiem noszenia maseczki).

Od 15 maja w transporcie publicznym obowiązywał limit 50% liczby miejsc ogółem lub 100% liczby miejsc siedzących. Nie potwierdzono jeszcze, czy najnowsze zmiany dotyczą liczby miejsc siedzących. Minister Niedzielski przyznał, cytowany przez TVN24, że „Mimo tego, że luzujemy, a mobilność rośnie, nie obserwujemy zwiększenia w zakresie zachorowań”.

Od 28 maja możemy zjeść posiłek wewnątrz restauracji, otwarte zostały także restauracje hotelowe. Działają kasyna, baseny i siłownie, oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Od 4 czerwca na otwartym powietrzu będą mogły się odbywać między innymi koncerty przy zachowaniu reżimu sanitarnego (do limitu miejsc nie będą wliczane osoby zaszczepione). Nie wprowadzono w tym zakresie ograniczeń.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dojazdy do lotnisk
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony