Partner serwisu

Lufthansa zawiesiła rejsy do Indii. Zarzuty o nadużywanie warunków podróży

Rafał Dybiński 30.09.2020

Lufthansa zawiesiła rejsy do Indii. Zarzuty o nadużywanie warunków podróży
fot. Piotr Bożyk
Lufthansa zawiesiła do 20 października wszystkie loty do Indii. Narodowy przewoźnik Niemiec wykonywał 20 rejsów tygodniowo do największego kraju Azji Południowej.
Lipcowy popyt na połączenia do Indii z Europy, a zwłaszcza z Frankfurtu nad Menem i Monachium, nie był do końca zbieżny z poglądami i oczekiwaniami decydentów z Nowego Delhi. - Istnieją wciąż bariery dla obywateli Indii pragnących podróżować do Niemiec. To stawia naszego przewoźnika w bardzo niekorzystnej sytuacji i skutkuje nierównym podziałem ruchu lotniczego na korzyść Lufthansy - oświadczyli rządzący drugim najludniejszym krajem świata, co zamieścił dziennik "The Times of India".

- Przewoźnik z Indii obsługiwał najwyżej cztery loty w tygodniu do Niemiec, podczas gdy Lufthansa pięć razy więcej. Pomimo tych znacznych rozbieżności zaoferowaliśmy zezwolenie na siedem lotów w tygodniu, ale nie zostało zaakceptowane - ujawnili decydenci z Nowego Delhi. Lufthansa wznowiła w sierpniu regularne rejsy do Indii, a na październik zaplanowała trasy do Mumbaju, Chennai czy Bangalore. Narodowy przewoźnik Niemiec przez cały wrzesień obsłużył 160 lotów z Frankfurtu nad Menem i Monachium do największego kraju Azji Południowej.

Indie są dla Lufthansy wyjątkowo atrakcyjnym rynkiem, ponieważ istnieje tam duży popyt na podróże na Stary Kontynent. - Byliśmy zawsze mocno zaangażowani w tym regionie, gdzie mamy sporo klientów. Szkoda, że obecnie niepotrzebnie ogranicza się możliwości lojalnych pasażerów z Indii - odpowiedziały największe europejskie linie lotnicze.

Pozornie wszystko wydaje się grą decydentów z Nowego Delhi, którzy domagają się wyrównania częstotliwości tych międzykontynentalnych rejsów Lufthansy z tymi oferowanymi przez Air India. Pojawiają się jednak zarzuty pod adresem narodowego przewoźnika Niemiec o nadużywanie warunków podróży między krajami Unii Europejskiej a drugim najludniejszym państwem świata.

- Lufthansa nadal pragnie służyć obywatelom Indii w tych trudnych czasach, tak jak to robiła od dziesięcioleci. Chcemy nadal oferować bezpieczne loty do Niemiec oraz do innych krajów na całym świecie. Apelujemy szczerze do władz Indii do współpracy z naszym rządem. Indie nadal nie przyjęły zaproszenia władz Niemiec do omówienia szczegółów dotyczących podróży między naszymi krajami - podsumowały w oświadczeniu największe linie lotnicze Europy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony