Partner serwisu

Lufthansa zawiesi loty do października? „To nieoficjalna publikacja”

Emilia Derewienko 31.03.2020

Lufthansa zawiesi loty do października? „To nieoficjalna publikacja”
fot. Lasse Fuss CC BY-SA 3.0
W ubiegłym tygodniu media obiegła informacja, jakoby największy niemiecki przewoźnik, Lufthansa, miał w planach zawieszenie połączeń nawet do października. Napisała o tym „Rzeczpospolita”. Lufthansa wystosowała już oficjalny komunikat w tej sprawie.
Materiał „Rzeczpospolitej” opiera się na "wewnętrznym memorandum", które miało być wysłane do pracowników Lufthansa Technik 20 marca 2020 roku. Według dokumentu, utrzymane mają zostać jedynie nieliczne trasy, w największym stopniu obsługiwane przez Lufthansa Cityline oraz SWISS. Część pracowników miałaby zostać delegowana do innych zajęć, na przykład wysłana do placówek medycznych. Ma to być reakcją na kryzys, spowodowany pandemią koronawirusa.

Czy zatem Lufthansa zawiesi swoje połączenia aż do października? Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z przewoźnikiem. „Nie mogę takiej informacji potwierdzić, gdyż nie jest ona prawdziwa. Nie jest to forma, w której Lufthansa o takich krokach informowałaby swoich pracowników wewnętrznie lub opinię publiczną” – przekazał Rynkowi Lotniczemu jeden z przedstawicieli biura prasowego Lufthansy.

Komunikat w tej sprawie wydała sama Lufthansa, dementując wiarygodność notki, otrzymanej przez pracowników Lufthansa Technik. „Jasno stwierdzamy, że nie jest to oficjalna publikacja” – czytamy w komunikacie przewoźnika. Linie nie odniosły się jednak do pomysłu zawieszenia lotów na pół roku do przodu.

Zredukowany harmonogram lotów jest ważny obecnie do 19 kwietnia i przewiduje jedynie około 5 proc. pierwotnie planowanego rozkładu wszystkich połączeń. Około 700 z 763 samolotów Lufthansa Group zostanie tymczasowo uziemionych.

Na razie Lufthansa oferuje loty długodystansowe z Frankfurtu. SWISS będzie oferował tylko trzy loty dalekodystansowe w tygodniu do Newark (USA), a także znacznie skrócony rozkład lotów krótko- i średniodystansowych. Rozkład rejsów na krótkie dystanse również zostanie zredukowany, utrzymane natomiast zostaną usługi Lufthansa CityLine z Monachium. Z hubów we Frankfurcie, Monachium i Zurychu obsługiwanych będzie tylko kilka europejskich obszarów metropolitalnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo