Partner serwisu

Lufthansa zaszczepi na własną rękę wszystkich pracowników

Artur Bogdanowicz, Rafał Dybiński 16.04.2021

Lufthansa zaszczepi na własną rękę wszystkich pracowników
fot. Piotr Bożyk
Niemiecka Lufthansa chce jak najszybciej na własną rękę zaszczepić przeciw koronawirusowi swoich pracowników – poinformowała Niemiecka Agencja Prasowa (DPA).
Największe linie lotnicze Europy w utworzonych w Hamburgu, Frankfurcie i Monachium punktach szczepień mogą od poniedziałku przeprowadzać około 400 szczepień dziennie. Brak jeszcze informacji, czy rzeczywiście już w przyszłym tygodniu przewoźnik otrzyma szczepionki. W pierwszej kolejności miałyby je otrzymać osoby mające kontakt z klientem.

W Niemczech dla osób poniżej 60 roku życia dopuszczone są preparaty BioNTec Pfizer i Moderna. Astra Zeneca przeznaczona jest dla osób powyżej 60 roku życia.

Grupa Lufthansa zatrudnia w Niemczech 63 tys. osób. Również koncerny takie jak BMW czy Allianz są zainteresowane i przygotowane do przeprowadzenia akcji szczepień własnych pracowników.

Pierwszymi na świecie liniami lotniczymi, które zaszczepiły 100 proc. pilotów operacyjnych i personelu pokładowego, były Etihad Airways. Przewoźnikowi z Abu Zabi pomogło dokonać tego wyczynu centrum medyczne w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które zostało przekształcone w małą klinikę szczepień. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Rejsami z podwójnie zaszczepioną załogą chwaliły się również Singapore Airlines oraz Emirates. W pierwszym przypadku lot z Singapuru do Dżakarty obsługiwało dwanaście osób. To był pierwszy z trzech odlatujących rejsów linii Singapore Airlines z załogą, która otrzymała obie dawki szczepionki Pfizer-BioNTech. W przypadku rejsu EK2021 linii lotniczych z Dubaju podkreślono w ten sposób postępy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w krajowym szczepieniu obywateli i mieszkańców przeciwko wirusowi COVID-19.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo